Pekárik pochválil „Hubka“ a povedal v čom boli Holanďania po prestávke lepší ako Slováci

Peter Pekarík, Patrick van Aanholt
Slovenský futbalista Peter Pekarík si spracováva loptu pred Holanďanom Patrickom van Aanholtom počas medzištátneho zápasu na Štadióne Antona Malatinského. Trnava, 31. máj 2018. Foto: SITA/Ivan Kopčáni.

TRNAVA 1. júna (WebNoviny.sk) – Pravý obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Peter Pekarík sa domnieva, že štvrtkový prípravný zápas proti kvalitnému tímu Holandska sa skončil v Trnave zaslúženou deľbou bodov.

„V prvom polčase sme boli lepším mužstvom my, v druhom Holanďania. Myslím si, že v konečnom dôsledku je remíza 1:1 spravodlivá,“ hodnotil stretnutie 31-ročný skúsený zadák bundesligového klubu Hertha Berlín a doplnil:

„Samozrejme, že tento termín nie je práve najšťastnejší. V Nemecku sme končili už 12. mája, čiže to je 2,5 týždňa od posledného súťažného zápasu. Pripravoval som sa však individuálne a myslím si, že po kondičnej stránke v tom nebol problém.“

V zložení defenzívy nebol problém

Žilinský rodák priznal, že po zmene strán mal holandský protivník viac z hry i príležitostí na skórovanie. „V druhom polčase sa trochu viac vysunuli, po kombinačnej stránke boli lepším mužstvom. S tým sme mali trošku problémy. Niektorí chalani končili v kluboch skôr, iní neskôr, niektorí hrali menej, iní viac. V druhom polčase nám dochádzali sily.“

V menoslove stopérov a zložením stredu obrany nastali v slovenskej reprezentácii zmeny. „V minulých rokoch fungovala iná stopérska dvojica (Martin Škrtel – Ján Ďurica, pozn.), na to sme boli všetci zvyknutí. Myslím si však, že ´Hubko´ (Tomáš Hubočan, pozn.), ktorý prešiel z ľavého kraja obrany do stredu, si absolútne svoje miesto zastal a odviedol skvelú prácu. Taktiež aj Robo Mazáň naľavo. Myslím si, že v tomto zložení defenzívy tiež nebol problém,“ uviedol Pekarík.

Holanďania budujú nové mužstvo

Iba on a Marek Hamšík nastúpili vo všetkých troch doterajších vzájomných dueloch proti Holandsku. Predchádzajúce dve konfrontácie – v osemfinále MS 2010 v JAR (0:2) i v máji 2012 v prípravnom súboji u súpera v Rotterdame (0:2) – futbalisti A-tímu SR prehrali.

Na otázku, či sa dajú tieto stretnutia porovnať s tým na Štadióne Antona Malatinského, Peter Pekarík poznamenal: „Myslím si, že ani nie. Nie som si istý, či vôbec nejaký hráč, ktorý bol na svetovom šampionáte pred ôsmimi rokmi, vo štvrtok nastúpil na trávnik. Holanďania budujú nové mužstvo a je vidieť, že tí hráči pôsobia naozaj v top kluboch, prakticky v najlepších ligách na svete. Majú svoju kvalitu. Ja som rád, že sme ich teraz v Trnave dokázali potrápiť.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ĎuricaMarek HamšíkPeter Pekarík
Firmy a inštitúcie Holandská futbalová reprezentáciaSlovenská futbalová reprezentácia