Pekaríka teší záujem lídra Premier League, nechce predbiehať

Peter Pekarík
Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský krajný obranca Peter Pekarík z nemeckej Herthy Berlín už zaregistroval záujem lídra najvyššej anglickej futbalovej súťaže Leicestru City. V nedeľu ako prvý informoval o interese „líšok“ denník The Sun v samostatnom článku.

‚Líšky‘ zháňajú posily na budúcu sezónu

Taliansky kouč Leicestru Claudio Ranieri údajne poveril scoutov, aby našli posily pred sezónou 2016/2017 s výzvou aj v podobe Ligy majstrov, a Steve Walsh začal sledovať 29-ročného slovenského reprezentanta.

„O záujme Leicestru City som sa dozvedel najskôr z médií a následne aj od môjho manažéra, s ktorým mám tento týždeň stretnutie v Berlíne. Po ňom budem možno vedieť viac. Samozrejme, je veľmi príjemné počuť, že sa o mňa zaujíma líder Premier League, ale v tomto smere by som zatiaľ nechcel hovoriť nič viac a ani predbiehať, keďže určite by musela najskôr prísť konkrétna ponuka a musela by sa k tomu určite vyjadriť aj Hertha, s ktorou mám zmluvu ešte na ďalšie dva roky (do leta 2018, pozn.). Anglickú Premier League ja osobne považujem za najlepšiu ligu na svete a sledujem aj skvelé počínanie Leicestru City. Za doterajšie skvelé vystúpenia mu prajem zisk majstrovského titulu,“ povedal Pekarík pre portál sport.sk.

V Nemecku pôsobí od roku 2009

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan pôsobí v Nemecku už od roku 2009, keď ho získal Wolfsburg a hneď v prvom roku v Bundeslige sa tešil z majstrovského titulu. V sezóne 2011/2012 bol na hosťovaní v tureckom Kayserispore a po návrate odišiel z Wolfsburgu do Herthy Berlín.

„V Nemecku som už skoro sedem rokov a musím povedať, že som si Bundesligu zamiloval a prežívam v nej dlhodobo krásne futbalové obdobie. Podľa slov môjho agenta sa o mňa zaujímajú viaceré kluby, ale ako som už povedal, nechcem vytvárať špekulácie. S Herthou mám zmluvu na ďalšie dva roky a v Berlíne sme aj s manželkou veľmi šťastní,“ pokračoval 65-násobný slovenský reprezentant.

Pekarík má so „starou dámou“ skvele rozbehnutú sezónu, v tabuľke I. bundesligy jej patrí 3. miesto a v nasledujúcej sezóne má šancu zahrať si v Lige majstrov. To má aj Leicester. „Do konca ligy na nás čaká ešte šesť veľmi ťažkých zápasov, ale stále máme všetko pevne vo svojich rukách. Osobne si myslím, že za túto sezónu by sme si v ďalšej zaslúžili účasť v európskej súťaži,“ dodal na záver pravý bek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Claudio RanieriPeter Pekarík
Firmy a inštitúcie Hertha BerlínLeicester CitySlovenská futbalová reprezentácia