Pellegrini a ďalší poslanci chcú v pondelok podať návrh na odvolanie Matoviča

Peter Pellegrini, Igor Matovič
Podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini, vľavo, a minister financií Igor Matovič. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podajú v pondelok 28. júna do podateľne parlamentu návrh na odvolanie Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií.

V nedeľňajšej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to ozrejmil predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôvodom je podľa jeho slov to, že Matovič nezvláda výkon svojej funkcie. „Som zvedavý, ako ho v parlamente budú hájiť koaliční poslanci,“ doplnil Pellegrini.

Líder strany zároveň v relácii povedal, že strana Hlas-SD nemá v súčasnosti preferovanú koalíciu politických strán. Výsledky najbližších parlamentných volieb podľa neho zjavne ukážu, že pri kreovaní vlády bude potrebná istá kombinácia zo súčasných koaličných a opozičných strán.

„Voliči nás možno prinútia sadnúť si za rokovací stôl aj so znepriatelenými stranami, aby sme pod vedením Hlasu-SD vyviedli túto krajinu z marazmu,“ dodal Pellegrini.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMF Ministerstvo financií SRNR SR Národná rada Slovenskej republiky