Pellegrini by mal odvolať Matečnú, výzvu ochranárov z My sme les podporili desaťtisíce ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Gabriela Matečná, Peter Pellegrini
Sprava v pozadí: Predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Verejnú výzvu ochranárskej iniciatívy My sme les na odvolanie ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej podpísalo za 24 hodín viac ako 21-tisíc ľudí, pričom podpisy naďalej pribúdajú.

Čakajú rázne kroky premiéra

“K farmárom kľačiacim pred Mostom SNP, ako aj k lesníkom a geodetom sa touto formou pridáva ďalšia obrovská skupina ľudí. Sú sklamaní a rozhorčení z nezvládnutia riadenia tohto rezortu, a to nielen v oblasti poľnohospodárstva, ale aj v oblasti spravovania našich lesov,“ uviedol Karol Kaliský z iniciatívy My sme les. Podľa vyjadrenia Rastislava Mičaníka z iniciatívy je zjavné, že značná časť verejnosti očakáva rázne kroky zo strany premiéra.

“Je to neuveriteľné, že v krajine, ktorá je súčasťou Európskej únie, a v 21. storočí dokáže nezodpovedný minister svojou (ne)činnosťou zlikvidovať celý rezort a vystaviť ho takejto obrovskej nedôvere,“ konštatoval Mičaník.

Podnetom na spustenie výzvy je podľa My sme les neriešenie a ignorovanie naliehavých a zásadných problémov v rezorte pôdohospodárstva. Občania vo výzve, ktorá sa šíri cez sociálne siete, žiadajú premiéra Petra Pellegriniho, aby navrhol prezidentovi okamžité odvolanie Gabriely Matečnej z postu ministerky.

Zlé rozhodnutia

Za hlavný dôvod jej odvolania považujú negatívne dopady zlých a nekompetentných rozhodnutí v pôdohospodárskom rezorte, za ktoré Slovensku hrozia už aj medzinárodné sankcie.

My sme les 14. februára vyzvala vládu, aby vo verejnom záujme zastavila akékoľvek ťažby dreva a zásahy v najcennejších častiach národných parkov a vo všetkých zostávajúcich starých horských lesoch na Slovensku.

Odvolala sa pritom na konanie Európskej komisie voči Slovensku pre nedostatočnú ochranu prírody. Ak nedôjde k náprave, prípad môže skončiť na Súdnom dvore EÚ a následnými sankciami. Ministerstvo pôdohospodárstva ani vláda podľa Mičaníka na túto výzvu dodnes nijako nereagovali.

Agentúra SITA požiadala ministerstvo pôdohospodárstva o reakciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Gabriela MatečnáPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR