Pellegrini: Poslanci z koalície PS/Spolu si zamenili parlament s ubytovňou pre bezdomovcov

Peter Pellegrini, rokovanie vládyR
Premiér Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Poslanci z koalície Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) si zamenili parlament s ubytovňou pre bezdomovcov. Vo videu na sociálnej sieti to povedal predseda vlády a volebný líder Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Peter Pellegrini.

Reagoval tým na šesticu poslancov z koalície PS/Spolu, ktorí druhý deň na protest proti otvoreniu schôdze blokujú rečnícky pult v rokovacej sále. Martin PoliačikJozef MihálMiroslav BeblavýSimona PetríkViera Dubačová a Alan Suchánek tam z utorka na stredu aj nocovali.

Už sa na to nemôže pozerať

Ani po opakovaných výzvach predsedu parlamentu v stredu priestor rečníckeho pultu neopustili, preto Danko schôdzu prerušil do štvrtka do 9:00.

„Ako bývalý predseda Národnej rady SR som mal k parlamentu vždy úctu. Predstavuje pre mňa garanciu parlamentnej demokracie. Preto sa nemôžem pozerať na to, ako sa po miestnosti so slovenským štátnym znakom, kde sa prijímajú zákony, premávajú poslanci v ponožkách a v pyžame, rozkladajú si spacáky v rokovacej miestnosti, spia na stoloch a z rečníckeho pultu si robia prístrešok na horalky a termosky s kávou,“ uviedol Pellegrini.

Poslanci sa majú ísť vyspať domov

Ak toto má byť podľa premiéra nová politická kultúra, tak to absolútne odmieta.

„Pýtam sa poslancov PS/Spolu, uvedomujete si, že zneucťujete parlament a pohŕdate demokraciou? To si naozaj myslíte, že váš názor je prípustný a správny a máte právo brániť v prejave názoru niekoho iného? Naozaj sú všetci hlupáci a len vy máte patent na rozum?“ pýta sa Pellegrini.

Opozičných poslancov preto vyzval, aby si pobalili svoje spacáky, deky, termosky a špinavé ponožky a šli sa vyspať domov ako normálni a slušní ľudia. „Vyjadrite svoj názor tak, ako sa má. Najprv v rozprave, potom v hlasovaní. Rešpektujte pravidlá parlamentnej demokracie,“ dodal predseda vlády.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alan SuchánekAndrej DankoMartin PoliačikMiroslav BeblavýPeter PellegriniSimona PetríkViera Dubačová
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSPOLU – občianska demokracia