Pellegriniho strana Hlas začne zbierať podpisy na registráciu, Raši bol príjemne prekvapený

Peter Pellegrini
Podpredseda NR SR Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie podpredsedu NR SR a jeho straníckych kolegov k predstaveniu strany Hlas - Sociálna demokracia (HLAS), nového loga a ďalších krokov na založenie novej politickej strany. Bratislava, 29. jún 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas) podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) a bývalého premiéra Petra Pellegriniho chce vyzbierať podpisy potrebné na registráciu na Ministerstve vnútra SR do 10. augusta. Pre agentúru SITA to uviedol poslanec parlamentu a člen vznikajúcej strany Richard Raši. Doplnil, že členovia strany chcú predtým navštíviť všetky kraje Slovenska.

Ľudia chcú spontánne pomáhať

Podpisy na registráciu strany chceme vyzbierať do 10. augusta, aby sme ich v ďalšom týždni mohli odovzdať na ministerstve vnútra. Som veľmi pozitívne prekvapený reakciami ľudí, ktorí nám chcú spontánne pomáhať. Už v pošte z 9. júla sa nám vrátilo niekoľko desiatok hárkov so stovkami podpisov,“ uviedol Raši.

Doplnil, že podpisové hárky sú zverejnené na stránke pellegrini.sk a akcia na podporu zberu podpisov Pelleton odštartuje v pondelok v Banskej Bystrici. Zúčastnia sa na nej podľa neho všetci zakladatelia. Ďalšie termíny stretnutí s občanmi v regiónoch zverejnia na ich facebookových stránkach.

Podpisy zbierajú sami

Raši povedal, že strana Hlas bude financovaná transparentne. Prvé príspevky dajú jej zakladatelia a bude mať po svojom vzniku aj transparentný účet. „Podpisy si zbierame sami, nepotrebujeme na to agentúru, takže ideme na to šetrne. Doteraz sme mali výdavky iba na tričká a organizáciu dvoch tlačových besied. Podrobnosti o transparentnom účte zverejníme hneď po jeho založení,“ ozrejmil poslanec.

Podpredseda parlamentu Pellegrini avizoval spoluprácu so stranou Dobrá voľba exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera. Na otázku agentúry SITA, či plánuje strana Hlas spolupracovať aj s niektorými inými stranami, Raši odpovedal, že keďže strana ešte nevznikla, „nateraz je táto otázka predčasná“.

Pellegrini v stredu 17. júna oznámil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard RašiPeter ŽigaDenisa SakováErik Tomᚼubica LaššákováJán FerenčákMatúš Šutaj EštokPeter KmecRóbert Puci a Ján Blcháč. Zároveň potvrdil, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická.

Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň. V piatok 26. júna Pellegrini uviedol, že sa vzdal členstva v strane Smer-SD.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniRichard Raši
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia