Pellegriniho vláda bude pokračovať v nekalých obchodoch, tvrdí SaS a chce predčasné voľby

Richard Sulík, SaS
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Parlamentná opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva všetkých poslancov, aby k hlasovaniu o dôvere novej vládnej zostavy pristúpili so sebareflexiou a svedomím. Podľa štvrtkového vyhlásenia SaS sa nič zásadné nemení a nová vláda bude pokračovať v nekalých obchodoch a podozreniach.

„Nič zásadné sa nemení, táto vláda chce ďalej pokračovať v obchodoch a v nekalom spravovaní tejto krajiny. Budú sa snažiť prekryť svojim voličom zrak tým, že zavedú ďalšie nezmyselné sociálne balíčky. Strana SaS spoločne s parlamentnou opozíciou predložila ústavný zákon o skrátení funkčného obdobia, pretože predčasné voľby sú najférovejší spôsob, akým je možné zistiť vôľu občanov,“ uviedol líder liberálov Richard Sulík. Dodal, že strana sa bude najskôr snažiť vyčerpať všetky možnosti na pôde Národnej rady SR.

Prídu na pochod študentov

Poslankyňu Janu Kiššovú (SaS) prekvapila správa od organizátorov zhromaždení Za slušné Slovensko, ktorí zrušili piatkovú plánovanú akciu. Podľa nej je dobré, že túto organizačnú štafetu prebrali vysokoškolskí študenti, ktorých liberáli prídu svojou účasťou podporiť.

„My sme prišli aj na predošlé zhromaždenia, nie ako poslanci, ale ako občania tejto krajiny, kde chceme žiť slušne a poctivo. Preto prídeme opäť, pretože chceme vyjadriť svoj postoj,“ doplnila Kiššová.

Nová vládna zostava

V piatok zasadne parlament, o ktorého dôveru sa bude uchádzať nová vládna zostava s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). Pellegrini ešte v utorok oznámil, že novým ministrom vnútra bude doterajší minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Na post ministerky zdravotníctva nastúpi doterajšia štátna tajomníčka rezortu Andrea Kalavská.

Bývalého ministra kultúry Mareka Maďariča nahradí Ľubica Laššáková, Richard Raši bude podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu. Luciu Žitňanskú na poste šéfa rezortu justície nahradí Gábor Gál. Ostatné posty ostávajú nezmenené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáJana KiššováĽubica LaššákováPeter PellegriniRichard RašiRichard SulíkTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita