Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rokovanie vlády
Zľava: Minister obrany SR Peter Gajdoš, minister hospodárstva Peter Žiga, podpredseda vlády a exminister financíí Peter Kažimír, predseda vlády SR Peter Pellegrini, minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Miroslav Lajčák a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter počas výjazdového rokovania 146. schôdze vlády SR v Gelnici. Gelnica, 19. marec 2019. Foto: SITA/Viktor Zamborský
9. 04. 2019 9:17 PolitikaSlovenskoPolitika z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Pellegriniho vláda bude zasadať na východe Slovenska, opäť rozdelia aj miliónovú dotáciu

MEDZILABORCE 9. apríla (WebNoviny.sk) – V utorok a stredu zasadne vláda SR opäť na východe Slovenska, kde ju čakajú dve výjazdové rokovania. Ministri budú najskôr v utorok rokovať v Medzilaborciach a v stredu 10. apríla navštívia Bardejov.

V oboch prípadoch prerokujú priebežnú informáciu o realizácii už prijatých akčných plánov okresov, zaradených do zoznamu najmenej rozvinutých. Súčasťou oboch materiálov je tiež uvoľnenie finančných prostriedkov z rezervy vlády vo výške milión eur.

Vysoká miera nezamestnanosti

Okres Medzilaborce zaevidovalo Ústredía práce, sociálnych vecí a rodiny do zoznamu najmenej rozvinutých okresov 20. októbra 2017. Dôvodom zaradenia najmenšieho okresu Prešovského kraja do zoznamu bola dlhodobo evidovaná vysoká miera nezamestnanosti.

Tá je ku koncu februára tohto roka na úrovni 10,68 percenta a od konca septembra 2017 klesla o 2,73 percenta. Počet evidovaných nezamestnaných sa v tomto období znížil zo 760 na 599 ľudí.

S podporou regionálneho príspevku a európskych štrukturálnych a investičných fondov (EŠIF) bolo vytvorených 157 pracovných miest.

Vytvoria stovky pracovných miest

Cieľom akčného plánu, ktorý schválila vláda na zasadnutí v Medzilaborciach 3. júla minulého roka, je znížiť mieru nezamestnanosti do roku 2022 podporou vytvorenia 377 pracovných miest.

Z celkovej odhadovanej finančnej investície v rokoch 2018 až 2022 minimálne 38,55 milióna eur sa v pláne predpokladá krytie z programov spolufinancovaných z EŠIF vo výške 16,87 milióna eur.

Výška regionálneho príspevku bola schválená na 1,585 milióna eur. Z doteraz vyčlenených 634 tisíc eur z regionálneho príspevku boli schválené tri žiadosti v celkovej sume necelých 250 tisíc eur.

Čerpanie je ale iba na úrovni dvoch percent, teda ani nie 5 000 eur. V rámci EŠIF bolo zazmluvnených doteraz 1,9 milióna eur na osem projektov.

Delegácia na zasadnutí Európskej rady

Ministri budú tradične rozdeľovať aj dotáciu milión eur zo zdrojov Všeobecnej pokladničnej správy na projekty v okrese. Navrhnutých na podporu je 40 projektov.

Okrem akčného plánu bude kabinet schvaľovať tiež návrh účasti oficiálnej delegácie Slovenska vedenej predsedom vlády Petrom Pellegrinim na mimoriadnom zasadnutí Európskej rady k brexitu, ktoré sa uskutoční v stredu 10. apríla v Bruseli.

Rokovanie ministrov sa začne o 15. hodine na Mestskom úrade v Medzilaborciach. Predchádzať mu bude stretnutie so starostami obcí navštíveného okresu.

Odporúčané články

Vláda zhodnotila akčný plán v okrese Gelnica, na projekty vyčlenila viac ako milión eur Štvrtina nezamestnaných ešte nikdy nepracovala. najviac ľudí bez práce je vo veku 35 až 49 rokov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Glosa: Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo?  Ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor Fínska, prípadom sa zaoberá pohraničná stráž Video: Musel som sa vyhnúť cyklistovi, ktorý zaostal, priblížil Sagan záver 11. etapy Tour de France 2019 Cséfalvayová by nemala zavádzať verejnosť, reaguje Danko na jej neschválené zahraničné cesty Na Slovensku pristane zvyšných päť vrtuľníkov Black Hawk, ministerstvo pracuje na ich výzbroji Neverte mýtom o „éčkach“, Európsky úrad ich bezpečnosť znovu prehodnocuje ŠK Slovan Bratislava končí v Lige majstrov už v prvom predkole, vyradila ho Sutjeska Nikšič

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X