Penta chcela podľa Lipšica v minulosti použiť Procházku

Radoslav Procházka
Poslanec NR SR a zakladateľ OZ Alfa Slovensko Radoslav Procházka na TB o jeho politickej budúcnosti a občianskom združení Alfa Slovensko. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Predseda strany Nová väčšina (NOVA) Daniel Lipšic najnovšie podľa denníka Hospodárske noviny tvrdí, že Penta si skúšala ochrániť svoj zdravotnícky biznis cez Radoslava Procházku.

Ako uvádza pondelňajšie vydanie denníka, Penta chcela podľa Lipšica v roku 2008 použiť Procházku, aby ho presvedčil podpísať podanie na Ústavný súd SR proti zákazu zisku pre zdravotné poisťovne.

Procházka sa ako advokát poznal s manželkou spolumajiteľa Penty Valériou Haščákovou. „Volal mi, že sa s ním stretla, aby ma presvedčil podpísať návrh,“ vraví Lipšic.

Procházka stretnutie poprel. „O svojom negatívnom názore na zisk z poistenia, ani o názore pána Lipšica som sa s ňou nikdy nerozprával“. Rozhovory poprela aj Penta. Procházka vtedy poslancom nebol, s Lipšicom v KDH úzko spolupracoval. Z hnutia obaja odišli a sú politickými súpermi.

Procházka tvrdí, že s Haščákovou nemal kontakt, ktorý by sa vymykal pracovnej rovine. „S pani Haščákovou som sa videl raz alebo dvakrát v živote ako advokát s advokátkou pri riešení jednej právnej služby“. Dodal, že dnes v programe Alfy navrhuje zrušenie zdravotných odvodov, ktoré by Pente ublížilo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie Penta