Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: shutterstock.com
26. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(5)

Penta má kódex, nebude zasahovať do obsahu kúpených médií

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Investičná skupina Penta v piatok zverejnila na svojom webe etický kódex. “Upravuje vzťah investora a vlastníka voči redakciám vydavateľstiev Trend Holding a 7 Plus. Penta sa v kódexe okrem iného zaväzuje, že nebude nijako zasahovať do tvorby redakčných výstupov a ani do personálneho obsadzovania redakcií,” agentúru SITA o tom informoval PR manažér a hovorca spoločnosti Penta Investments Martin Danko.

Kódex má preambulu a štyri časti, ktoré sú venované garancii nezávislosti novinárskej tvorby, pravidlám zachovania nezávislosti a corporate governance (princípom vedenia a kontrolovania spoločnosti, výkonu vlastníckych práv, pozn. redakcie), princípom fungovania redakcie a riešeniu sporov. Penta oznámila prevzatie vydavateľstva Trend Holding a Spoločnosti 7 Plus tento mesiac.

Podporovať budú nezávislú žurnalistickú prácu

Penta sa v kódexe medzi iným “zaväzuje, že bude dodržiavať a presadzovať princípy a hodnoty, ktoré budú podporovať nezávislú žurnalistickú prácu a tvorbu, aby právo verejnosti na informácie bolo naplnené”. Odmieta, že by cez prácu médií, ktoré vlastní, chcela zaistiť podporu “konkrétnych podnikateľských záujmov či konkrétnych politických strán, hnutí a predstaviteľov takým spôsobom, ktorý by znemožňoval čitateľovi utvoriť si svoj vlastný, nezávislý názor a bol v rozpore s princípmi nezávislej žurnalistickej práce”.

Hlási sa tiež k podpore posilňovania demokratického politického systému, trhovej ekonomiky a geopolitického ukotvenia Slovenska v rámci štruktúr EÚ a NATO. Ochranu novinárskych zdrojov považuje za nutnosť “o to viac, že spoločnosť Penta má široký rozsah podnikateľských aktivít”.

Zaväzuje sa, že nebude sledovať činnosti reportérov

Okrem iného sa Penta zaväzuje, že nebude sledovať činnosti reportérov a redakcií na počítačoch, vo firemnej dátovej sieti či cez služobné telefóny a nebude ovplyvňovať personálne zloženie redakcií. Deklaruje, že za redakčný obsah nesie zodpovednosť šéfredaktor a vedenie redakcie. Kódex je v plnom znení zverejnený na http://www.pentainvestments.com/sk/press-release/eticky-kodex-3Deoum.aspx.

Penta

je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, ale aj maloobchode a v realitnom developmente.

Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 30 tisíc ľudí a v minulom roku dosiahla hodnota aktív skupiny 6,5 mld. eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.

Odporúčané články

Penta sa údajne dohodla na cene za podiel v Petit Presse Exekúcia Bratislavskej teplárenskej ohrozuje domácnosti

Témy

Diskusia

Ilona Ani nevieš,že si sa priznal kto zobe z ruky Pente-Coca-cola Čebejov bombardér A načo ich potom kúpila? Čítač To potom prečo kupovali predmetné médiá? Aby nám natlačili hore uvedené kaleráby do hlavy? To je všetko od Penty kamufláž a súdny človek tomu jednoducho neverí. Penťáci sú tak isto nakazení fóbiou, že občan na Slovensku je tupá ovca. Ale... res A preco by mali? Kazde zasahovanie do media skor ci neskor znamena jeho znicenie. V case internetu je to naviac uplna iluzia. Budu to mat ako biznis, to len par novinarov je zbytocne hysterickych. Aspoň nebude relaitou "SME" :" Tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou" a jednostranné dezinformácie a pravideľné vymývanie mozgov!
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...