Penta podá žalobu na ministra Lipšica a ďalších politikov

Gorila
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) – Skupina Penta bude pre obvinia z korupcie podávať žaloby. „Obvinenia sú klamlivé a vykonštruované. Poškodzuje našu reputáciu, že sa o kauze píše a referuje inak, než aká je skutočnosť,“ uviedol pre české Hospodárske noviny šéf českých projektov Marek Dospiva.

Penta aféru doposiaľ takmer nekomentovala. „Je ťažké sa brániť, keď proti vám ide lynčujúci dav, ktorý argumenty nechce počuť,“ vysvetľuje toto mlčania Dospiva, podľa ktorého slovenskí politici zneužili pochybný materiál vo vlastnom politickom boji. Preto chce Penta podať žaloby na ministra vnútra Daniela Lipšica a ďalších slovenských politikov.

Dospiva v rozhovore zároveň nepoprel neformálne schôdzky šéfov Penty s politikmi, a to aj mimo ich úrady. „Bol by nezmysel si myslieť, že veľký biznis sa dá robiť bez stretávania sa s politikmi. Stretávajú sa s nimi všetky veľké finančné skupiny. Stretávame sa tam, kde sa to politikom hodí. Ministri sú viac časovo vyťažení, musíme sa im prispôsobiť,“ vysvetlil.

Prijateľné sú preto pre nich i schôdzky v bytoch, na pumpách, v kaviarňach či na chalupách. „Nejde o to, kde sa stretávate s politikmi, ale čo a do akej hĺbky preberáte“. Podľa Dospivu by bol dobrým riešením zákon o lobingu, ktorý by stanovil jasné pravidlá pre stretávanie sa podnikateľov s verejnými činiteľmi. „Budeme len radi, pretože prestaneme byť podozrievaní, že keď sa s niekým náhodou stretneme, je to automaticky nekalá schôdzka,“ uviedol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Dospiva