Pépé zariadil dvoma gólmi skvelý obrat Arsenalu v Európskej lige, z výhry sa tešil aj Škrtel

Nicolas Pépé, Arsenal Londýn
Nicolas Pépé z Arsenalu Londýn počas zápasu Európskej ligy proti Vitórii Guimaraes. Londýn, 24. október 2019. Foto: SITA/AP

Turecký tím Basaksehir Istanbul v zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom dosiahol v treťom kole J-skupiny skupinovej fázy Európskej ligy prvé víťazstvo. Basaksehir zdolal doma rakúsky Wolfsberger AC 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 78. min Irfan Kahveci. Škrtel odohral na stopérskom poste celý zápas, v 44. min videl žltú kartu.

V druhom zápase J-skupiny sa v šlágri AS Rím – Borussia Mönchengladbach zrodila remíza 1:1. Domáci viedli po polhodine hry zásluhou Nicola Zaniola. Hostia vyrovnali v tretej minúte nadstaveného času zásluhou Larsa Stindla, ktorý premenil pokutový kop.

Bénesov tím s remízou

V tíme Mönchengladbachu sa v 77. min objavil na trávniku slovenský stredopoliar László Bénes a vydržal tam až do konca zápasu. Na čele J-skupiny je AS Rím s 5 bodmi, druhý Basaksehir zaostáva o 1 bod.

Strelecký koncert predviedli futbalisti holandského Alkmaaru proti Astane. Kazašského súpera v prechodnom domácom prostredí v Haagu prevalcovali 6:0.

Rovnako v L-skupine si pripísal 3 body aj Manchester United po tesnom triumfe v Belehrade nad Partizanom 1:0. O troch bodoch pre favorita rozhodol v 43. min francúzsky útočník Anthony Martial z pokutového kopu. ManUtd vedie tabuľku so 7 bodmi a o 2 body pred Alkmaarom.

Vavro hral celý zápas

V E-skupine Denis Vavro odohral celý zápas v strede obrany Lazia Rím na trávniku Celticu Glasgow. Hostia z Ríma viedli od 40. min vďaka gólu Manuela Lazzariho. V 67. min Škót Ryan Christie vyrovnal na 1:1 a v 89. min francúzsky obranca Christopher Jullien preklopil víťazstvo na stranu Celticu.

V F-skupine sa londýnskemu Arsenalu na domácom trávniku podaril skvelý obrat. V súboji s portugalskou Vitóriou Guimaraes ešte v 80. min prehrával 1:2, ale potom sa dvoma gólmi blysol striedajúci krídelník z Pobrežia Slonoviny Nicolas Pépé.

Na ihrisko prišiel len v 75. min a už o päť minút neskôr vyrovnal. V tretej minúte nadstaveného času potom zavŕšil obrat v prospech londýnskeho tímu. Arsenal je na čele tabuľky s plným počtom 9 bodov. Guimaraes je bez bodu posledný.

Európska liga 2019/2020

• 3. kolo skupinovej fázy – štvrtok

A-skupina:
FK Karabach (Azer.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 2:2 (1:2)
Góly: 13. Quintana, 58. Ailton – 29. M. Medvedev (vlastný), 45.+ Hallenius

FC Sevilla (Šp.) – F91 Dudelange (Lux.) 3:0 (0:0)
Góly: 48. a 75. Vázquez, 78. El Haddadi

B-skupina:
Malmö FF (Švéd.) – FC Lugano (Švaj.) 2:1 (2:0)
Góly: 13. Berget, 32. Molins – 50. Gerndt

Dynamo Kyjev (Ukr.) – FC Kodaň (Dán.) 1:1 (0:1)
Góly: 53. Šabanov – 2. Sotiriou

C-skupina:
Trabzonspor (Tur.) – FK Krasnodar (Rus.) 0:2 (0:0)
Góly: 40. Berg, 90.+ Vilhena

Getafe CF (Šp.) – FC Bazilej (Švaj.) 0:1 (0:1)
Gól: 18. Frei, ČK: 74. Bua (Bazilej, po 2. ŽK)

D-skupina:
Sporting Lisabon (Portug.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 1:0 (0:0)
Gól: 70. Bolasie

PSV Eindhoven (Hol.) – LASK Linz (Rak.) 0:0

E-skupina:
Celtic Glasgow (Škót.) – Lazio Rím (Tal.) 2:1 (0:1)
Góly: 67. Christie, 89. Jullien – 40. Lazzari
Denis Vavro (Lazio Rím) odohral celý zápas

Stade Rennes (Fr.) – CFR Kluž (Rum.) 0:1 (0:1)
Gól: 9. Deac, ČK: 5. Mendy, 46. Camavinga (obaja Rennes) – 82. Sušič (po 2. ŽK)

F-skupina:
Arsenal Londýn (Angl.) – Vitória Guimaraes (Portug.) 3:2 (1:2)
Góly: 32. Martinelli, 80. a 90.+ N. Pepe – 9. Edwards, 37. Duarte

Eintracht Frankfurt (Nem.) – Standard Liége (Belg.) 2:1 (1:0)
Góly: 28. Abraham, 73. Hinteregger – 82. Amallah

G-skupina:
Young Boys Bern (Švaj.) – Feyenoord Rotterdam (Hol.) 2:0 (2:0)
Góly: 14. Assale (z pok. kopu), 28. Nsame (z pok. kopu)

FC Porto (Portug.) – Glasgow Rangers (Škót.) 1:1 (1:1)
Góly: 36. Diaz – 44. Morelos

H-skupina:
CSKA Moskva (Rus.) – Ferencváros Budapešť (Maď.) 0:1 (0:0)
Gól: 86. Varga
Michal Škvarka (Ferencváros) bol na lavičke náhradníkov

Ludogorec Razgrad (Bul.) – Espanyol Barcelona (Šp.) 0:1 (0:1)
Gól: 13. Campuzano, ČK: 88. Javi López (Espanyol, po 2. ŽK)

I-skupina:
AS St. Étienne (Fr.) – FK Olexandria (Ukr.) 1:1 (1:1)
Góly: 8. Gabriel – 14. Gabriel (vlastný)

KAA Gent (Belg.) – VfL Wolfsburg (Nem.) 2:2 (1:2)
Góly: 41. a 90.+ Jaremčuk – 3. Weghorst, 24. Joao Víctor

J-skupina:
Istanbul Basaksehir (Tur.) – Wolfsberger AC (Rak.) 1:0 (0:0)
Gól: 78. Irfan Kahveci
Martin Škrtel (Basaksehir) odohral celý zápas, v 44. min videl ŽK

AS Rím (Tal.) – Borussia Mönchengladbach (Nem.) 1:1 (1:0)
Góly: 32. Zaniolo – 90.+ Stindl (z pok. kopu)
Lászlo Bénes (Mönchengladbach) nastúpil v 77. min

K-skupina:
Besiktas Istanbul (Tur.) – Sporting Braga (Portug.) 1:2 (0:1)
Góly: 71. Nayir – 38. Horta, 80. Eduardo

ŠK Slovan Bratislava (SR) – Wolverhampton Wanderers (Angl.) 1:2 (1:0)
Góly: 11. Šporar – 58. Saiss, 64. Raúl Jiménez (z pok. kopu)

L-skupina:
Partizan Belehrad (Srb.) – Manchester United (Angl.) 0:1 (0:1)
Gól: 43. Martial (z pok. kopu)

AZ Alkmaar (Hol.) – FC Astana (Kaz.) 6:0 (2:0)
Góly: 39. a 83. Koopmeiners (oba z pok. kopu), 43. Boadu, 77. Stengs, 85. Sugawara, 90.+ Idrissi