Peru zasiahlo silné zemetrasenie, zatriaslo i hlavným mestom

Peru
Foto: ilustračné, SITA/AP

LIMA 25. augusta (WEBNOVINY) – Južnú časť Peru v nedeľu zasiahlo silné zemetrasenie, ktoré pocítili obyvatelia pobrežných oblastí vrátane hlavného mesta Lima, podľa úradu civilnej ochrany však nespôsobilo žiadne väčšie škody alebo zranenia.

Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov (USGS), ktorý mapuje zemetrasenia vo všetkých častiach sveta, zaznamenal o 18:21 miestneho času (pondelok 1:21 SELČ) otrasy s magnitúdou 6,9 a epicentrom ležiacim 467 kilometrov juhovýchodne od Limy.

Obrazom: Kaliforniou otriaslo masívne zemetrasenie

Spravodajca rozhlasovej stanice RPP z mesta Coracora v regióne Ayacucho hlásil škody na obytných domoch, miestne nemocnice však podľa neho neprijali žiadnych zranených a situácia si nevyžiadala zásahy hasičov. Problémy nezaznamenali ani bane v južnej časti Peru, ktoré je popredným vývozcom medi, striebra a zlata.

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,0 v nedeľu zasiahlo aj oblasť severne od kalifornského San Francisca, odkiaľ hlásili vyše 100 zranených ako aj škody na historických budovách, požiare a výpadky v zásobovaní elektrinou a vodou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom