Pes mal zvláštne chute, pozrite sa, čo mu vybrali zo žalúdka

Pes mal zvláštne chute, pozrite sa, čo mu vybrali zo žalúdka
Foto: SITA/AP

ARKANSAS 11. mája (WEBNOVINY) – Veterinárka v americkom štáte Arkansas zachránila psa po tom, ako z jeho tráviacej sústavy odstránila 23 nábojov. Štvorročný belgický ovčiak Benno našiel náboje kalibru .308, ktoré dosahujú dĺžku až päť centimetrov, vedľa manželskej postele majiteľov.

Pes mal zvláštne chute, pozrite sa, čo mu vybrali zo žalúdka
Foto: SITA/AP

„Benno už zjedol niekoľko ponožiek, magnetiek aj mramorových guľôčok, ale nečakal som, že by ho zaujímalo vrecko s nábojmi, ktoré sme mali pri posteli,“ uviedol majiteľ psa Larry Brassfield.

Manželia si všimli, že niečo nie je v poriadku, až keď pes začal zvracať. Následne ho odniesli na veterinárnu kliniku.

„Videla som psov, ktorí jedli skutočne všetko možné – najmä plyšové hračky. Jeden dokonca zjedol načúvací prístroj, ale toto ho určite prekonalo,“ prezradila veterinárka Sarah Sexton, ktorá psovi zo žalúdka odstránila 17 nábojov. Zvyšné musí ovčiak vylúčiť prirodzenou cestou.

Majiteľ psa uviedol, že po tejto skúsenosti už nenechá náboje nikdy voľne položené v byte, nie je si však istý, že Benno zostane verný granulám pre psy. „Môžete upraviť dom tak, aby bol bezpečný pre deti. Nemyslím si však, že je možné upraviť dom tak, aby bol bezpečný pre Benna. Boh je svedkom toho, že sme to skúšali a že sme zlyhali,“ dodal majiteľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom