Pes Uggie zanechal v Hollywoode odtlačky labiek

Uggie
Uggie zanechal odtlačky v betóne pred hollywoodskym Grauman's Chinese Theatre. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Jack Russell teriér Uggie, psia hviezda oscarového nemého čierno-bieleho filmu The Artist (2011), sa v pondelok stal prvým psom, ktorý zanechal odtlačky v betóne pred svetoznámym hollywoodskym Grauman’s Chinese Theatre.

Desaťročný talentovaný filmový pes Uggie, ktorý mal na podujatí na krku okrem obojku tiež čierny motýlik, sa zároveň oficiálne rozlúčil s filmovým priemyslom a odišiel do dôchodku.

Ako však prezradil jeho tréner Omar von Muller, naďalej sa bude zúčastňovať na charitatívnych podujatiach.

„Každý si myslí, že som výborný tréner, ja však nie. Podľa mňa je on jednoducho úžasný pes,“ povedal Omar von Muller na ceremoniáli a poďakoval za podporu tisíckam Uggieho fanúšikov a nasledovníkov na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

Uggie, ktorý za účinkovanie v snímke The Artist získal na minuloročnom filmovom festivale v Cannes cenu Palm Dog pre psích hercov, dostal vo februári aj Zlatý obojok pre najlepšieho psieho herca vo filme.

Zažiaril tiež vo filme Voda pre slony (2011). Na udeľovaní cien Zlatý obojok sa však po prvý raz verejne predstavil jeho brat Dash, ktorý z času na čas za Uggieho vo filmoch zaskakoval. Americké vydavateľstvo Gallery Books v apríli oznámilo, že v októbri 2012 vyjde pod názvom Uggie: My Story (v preklade Uggie: Môj príbeh) jeho životopis. Príbeh talentovaného psíka spracuje autorka Wendy Holden, ktorá má na konte biografie Goldie Hawn či Deana Martina a memoáre vdovy Franka Sinatru Barbary.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Goldie Hawn