Peter Pellegrini predstavil názov aj logo svojej novej strany (video)

Peter Pellegrini, predstavenie novej strany
Expremiér Peter Pellegrini na tlačovej besede predstavil názov aj logo svojej novej strany. Reprofoto: www.facebook.com.
  • aktualizované 29. júna 12:26

Peter Pellegrini v pondelok na tlačovej besede predstavil názov aj logo svojej novej strany. Ako uviedol expremiér  bývalý člen strany Smer-SD bude sa volať Hlas – sociálna demokracia.

Potvrdil, že na ministerstve vnútra zaregistrovali prípravný výbor strany. Tá sa bude podľa jeho slov riadiť hodnotami a princípmi sociálnej demokracie a bude výrazne protifašistická. V najbližšej dobe chce začať kampaň na zbieranie podpisov. Stranu budú podľa jeho slov z prvej časti financovať poslanci NR SR.

Video: Tlačová beseda Petra Pellegriniho

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Musíme urobiť všetko pre to, aby sa sociálna demokracia na Slovensku vrátila späť do politických lavíc, aby existovala strana, ktorá má koaličný potenciál. Veríme, že budeme ovplyvňovať vnútropolitické a zahraničnopolitické smerovanie Slovenska,“ uviedol Pellegrini.

Strana je podľa neho spojením skúseností s mladíckou dravosťou. Na tlačovej konferencii predstavil aj tmavočervené logo strany, ktoré má znamenať moderné stvárnenie hlasu komunikácie.

Pellegrini opätovne potvrdil aj možnú spoluprácu so stranou Dobrá voľba exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera. Rozhovory o prípadnej spolupráci by sa mali podľa neho udiať v septembri.

Dali by ste vo voľbách hlas novej strane Petra Pellegriniho?

Pellegrini v stredu 17. júna oznámil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč. Zároveň potvrdil, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň. V piatok 26. júna Pellegrini uviedol, že sa vzdal členstva v strane Smer-SD.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pellegrini