Peter Sagan na Facebooku oznámil, že sa rozchádzajú s manželkou Katkou

Peter Sagan
Peter Sagan s manželkou Katarínou. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan uverejnil na sociálnej sieti Facebook status, v ktorom uviedol, že s manželkou Katarínou sa rozchádzajú.

„Po dlhej a starostlivej debate, Katka a ja sme došli k záveru, že bude lepšie, ak sa rozdelíme ako pár. Cítime, že by sme mali pokračovať v našich životoch ako dobrí priatelia a obaja súhlasíme s týmto rozhodnutím,“ napísal v úvode Sagan.

Ako píše, zaľúbili sa, prešli spoločne fantastickú cestu a bol im dopriany krásny syn Marlon. „Katka bola súčasťou môjho života, podporovala ma všetky tie roky v profesionálnej kariére a je skvelou matkou,“ píše ďalej trojnásobný majster sveta a dodáva, že každý pôjde svojou cestou so vzájomným rešpektom.

„Naším hlavným zameraním bude teraz Marlon. Urobíme čo najviac, aby sme mu zabezpečili láskyplné prostredie pre jeho výchovu a dali mu tak milujúcich rodičov, ktorých potrebuje,“ uviedol žilinský rodák, ktorý momentálne na Tour de France bojuje o šiesty zelený dres.

Sagan na záver dodal, že sa nebude ďalej k tomu vyjadrovať a chcel by sa všetkým vopred poďakovať za rešpektovanie súkromia.

Peter Sagan, status
Status Petra Sagana na sociálnej sieti Facebook. Reprofoto: www.facebook.com.

Peter a Katarína mali svadbu 11. novembra 2015 a svoje „áno“ si povedali v rímsko-katolíckom kostole v Dolnom Kubíne. Ženich sa na miesto obradu dostavil na zelenom trabante a nevyhol sa tradičnému oravskému zvyku prepíliť si cestu k neveste.

Syn Marlon sa Saganovcom narodil 25. októbra 2017 a Katarína rodila v Monaku. „Naša rodina sa dnes rozrástla! S Katkou sme veľmi šťastní, že vám môžeme oznámiť narodenie Marlona. Náš syn aj Katka sú v poriadku,“ informoval vtedy Sagan prostredníctvom sociálnych sietí. O tom, že prominentný pár čaká svojho prvého potomka, oznámili manželia 20. júna 2017.

Viac o téme Tour de France 2018

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan