Peter Sagan nebude zo zdravotných dôvodov štartovať na olympiáde v Tokiu

Tour de France 2021, 5. etapa, Peter Sagan
Slovenský cyklista skončil na nepopulárnom štvrtom mieste. Foto: SITA/AP/Christophe Petit-Tesson
  • aktualizované 13. júla 11:31

Slovenskí fanúšikovia prišli o jeden z magnetov sledovanosti na blížiacich sa olympijských hrách v Japonsku. Cyklista Peter Sagan sa zo zdravotných dôvodov nezúčastní na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu. V nominácii v pretekoch s hromadným štartom ho nahradí Lukáš Kubiš. Informoval o tom web olympic.sk.

V Tokiu aj Juraj Sagan

O zmenu nominácie už oficiálne požiadal Slovenský zväz cyklistiky. V liste pre Slovenský olympijský a športový výbor informoval o zdravotných dôvodoch zmeny.

Slovensko budú v cestných pretekoch jednotlivcov 24. júla na trati pod horou Fudži reprezentovať Juraj Sagan a spomínaný Kubiš.

„Aj keď okolnosti boli aké boli, som rád, že sa mi podarilo nominovať na OH dokonca hneď pri mojej prvej šanci. Veľmi som šťastný a hrdo budem reprezentovať Slovensko na takomto vrcholnom fóre. S aktuálnou formou sme spokojní, aj keď to ešte, samozrejme, musíme ďalej ladiť. Ďakujem za podporu všetkým. Petrovi prajem skoré zotavenie a návrat do sedla i na pódiá. A držte nám prsty,“ uviedol Kubiš v reakcii počas utorkového tréningu, sprostredkoval ju Slovenský zväz cyklistiky.

Menšia operácia kolena

Peter Sagan sa po odstúpení z Tour de France 2021 podrobil v Monaku menšej operácii kolena, ktoré si zranil po páde v šprintérskom závere 3. etapy po kolízii s Calebom Ewanom. Neskôr sa v jeho kolene objavila infekcia, preto pred 12. etapou „Starej dámy“ z podujatia odstúpil. Už to dávalo tušiť, že ohrozená môže byť aj účasť trojnásobného majstra sveta pod piatimi kruhmi v Tokiu.

„V 3. etape som si udrel koleno o prevodník, ktorý sa mi zarezal do kože nad jabĺčkom a zanechal hlbokú ranu. Tú sme vyčistili, ako to bolo najviac možné, aby sme zabránili infekcii pre nečistoty z oleja na reťazi. Po zopár dňoch sa však vytvoril zápal v synoviálnej burze na vrchu jabĺčka a nanešťastie antibiotiká nezabránili infekcii. Jedinou možnosťou bolo skončiť na Tour de France a ísť na operáciu,“ uviedol Sagan na svojom facebookovom konte.

Infekcia síce nezasiahla kolenný kĺb, napokon však následná operácia a zdravotné problémy znemožnili Saganovi vycestovať do Tokia, kde napriek náročnosti trate veľmi chcel štartovať. Sagan sa doteraz sa predstavil v cestnej cyklistike na olympijských hrách v Londýne 2012 a v horskej cyklistike štartoval v Riu de Janeiro 2016. V Londýne skončil na 34. mieste a v Riu bol tridsiaty piaty.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganLukáš KubišPeter Sagan