Peter Sagan nechcel zahodiť Tour de France pre olympiádu

Sagan
Peter Sagan oslavuje víťazstvo štvrtej etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska Foto: SITA/AP

PÚCHOV 26. júna (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan v rozhovore pre český denník Šport vyhlásil, že záujem fanúšikov oňho výrazne vzrástol po víťazstvách v Kalifornii a vo Švajčiarsku.

Na majstrovstvách Slovenska mal Sagan pre veľký ošiaľ dokonca ťažkosti odštartovať a dostať sa v cieli k autu.

„Som veľmi rád, že mám toľko fanúšikov, ktorí volajú moje meno. Na druhej strane je trocha nepríjemné, keď sa po pretekoch ani nemôžem prezliecť a ľudia z tímu ma musia zakrývať uterákom, aby som mohol ísť donaha, pretože sú všade ľudia. S úspechmi v kariére však prichádza aj táto skúsenosť, takže nech je ich pokojne viac. Hlavné je, že sa darí,“ vyhlásil pre české vydanie Sportu Sagan.

Dvadsaťdvaročný cyklista tímu Liquigas-Cannondale bude ako jediný z pretekárov reprezentovať Slovensko na OH 2012 v Londýne.

Talentovaný Žilinčan sa nechal počuť, že účasť na Tour de France má preňho väčšiu prioritu než olympiáda.

„Tour idem po prvýkrát a mám šancu ukázať sa tam dvadsaťjeden dní za sebou. Na olympiáde ide naopak len o jedny preteky s veľmi neistým výsledkom, takže zahodiť Tour pre jeden štart nemienim. Ciele pre olympiádu sa určite budú stavať až podľa výsledkov na Tour,“ dodal Peter Sagan, ktorého bude na OH sprevádzať mama.

Líder Liquigasu povedal, že jeho hlavnou ambíciou je získať na Tour zelené tričko pre najlepšieho špurtéra. So šéfom svojho tímu sa stavil, že sa mu to podarí. „O čo sme sa stavili, prezradím až v prípade, že sa mi to podarí,“ dodal Peter Sagan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan