Peter Sagan sa vybláznil s majstrom sveta formuly 1

Sagan alonso
Peter Sagan (vľavo) s jazdcom F1 Fernandom Alonsom Foto: facebook.com/PeterSagan

MARANELLO 1. októbra (WEBNOVINY) – Španielsky pilot motoristickej formuly 1 Fernando Alonso najprv v nedeľu vystrúhal slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi poklonu a už o dva dni neskôr ho hostil v Maranelle v továrni Ferrari, ktoré zastupuje v prestížnom seriáli F1.

Myslím si však, že Sagan je momentálne vo svete najlepším cyklistom,“ zneli slová 32-ročného Španiela na adresu o deväť rokov mladšieho Slováka.

Okrem prehliadky s odborným výkladom Alonsa dostal Peter Sagan aj úradujúci vicemajster sveta Joaquim Rodríguez šancu zajazdiť si na súkromnom okruhu Fiorano v najsilnejšom cestnom automobile z dielne tejto značky – F12berlinetta.

Mám za sebou skvelý deň. Spoznal som Fernanda a o dva dni neskôr som s ním v Maranelle. O niečom takom sa mi ani nesnívalo,“ poznamenal Peter Sagan v rozhovore pre oficiálny web výrobcu áut Ferrari. Mladý Žilinčan sa pritom s Alonsom videl v nedeľu prvýkrát.

Prišiel, predstavil sa a pozval ma na návštevu miesta výroby áut Ferrari. Pre niekoho ako som ja, kto je možno väčší fanúšik áut ako bicyklov, to bol neuveriteľný zážitok s návštevou továrne a múzea,“ doplnil líder cyklistického tímu Cannondale.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fernando AlonsoJoaquim RodríguezPeter Sagan