Peter Sagan skončil v druhej etape na Tour de San Luis 102.

Peter Sagan
Peter Sagan počas nedeľňajších pretekov v Montreale. Foto: facebook.com/PeterSagan

SAN LUIS 22. januára (WEBNOVINY) – Kolumbijčan Julián Arredondo z tímu Trek Factory sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá viedla z La Punty do Mirador del Potrera a merala 170,6 km. Druhý skončil Američan Peter Stetina z BMC a tretie miesto v náročnom kopcovitom závere patrilo ďalšiemu kolumbijskému cyklistovi Nairovi Quintanovi z Movistaru.

Slovenský reprezentant Peter Sagan (Cannondale) medzi najlepšími v cieli chýbal a s odstupom takmer sedem a polminúty obsadil 102. pozíciu. Celkovo patrí čoskoro 24-ročnému Žilinčanovi 99. priečka. Na čele celkového poradia po 2. etape je Američan Phillip Gaimon z tímu Garmin-Sharp.

Vlani Sagan nezískal v okolí San Luis žiadny etapový triumf, raz bol druhý a dvakrát piaty. Celkovo obsadil 83. pozíciu. Bol to však pre neho výborný odrazový mostík do sezóny, v ktorej svoje kvality ukázal aj na Tour de France, kde druhý raz získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra.

Výsledky:

2. etapa: La Punta – Mirador del Portrera (170,6 km): 1. Julián Arredondo (Kol.) Trek Factory Racing 4:13:21 h, 2. Peter Stetina (USA) BMC Racing – rovnaký čas ako víťaz. 3. Nairo Alexander Quintana (Kol.) Movistar Team +2,…102. Peter Sagan (SR) +7:26.

Poradie po 2. etape: 1. Philip Gaimon (USA) Garmin-Sharp 8:20:34 h, 2. Marc de Maar (Hol.) UnitedHealtCare +1:47, 3. Christian Meier (Kan.) Orica GreenEdge +3:56,… 99. Peter Sagan (SR) +11:42.