Peter Sagan v náročnej horskej etape za víťazom zaostal

Peter Sagan na Tour de France
Peter Sagan sa nestratil ani v horských etapách, takto si počínal v jednom v zjazde počas 12 etapy zo Saint-Jean-de-Maurienne do Annonay, ktorá merala 226 kilometrov. Foto: SITA/AP

MIRADOR DEL POTRERO 24. januára (WEBNOVINY) – Brazílčan Alex Diniz z tímu Funvic Brasilinvest vyhral vďaka nástupu v cieľovom stúpaní 3. etapu cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá merala 173,1 km a viedla z La Punty do Mirador del Potrera.

Dvadsaťsedemročný cyklista, ktorý si v rokoch 2009 až 2011 odpykával dištanc za užívanie EPO, je aj novým lídrom podujatia.

Diniz vyhral s náskokom 24 sekúnd pred Talianom Maurom Santambrogiom a Poliakom Michalom Kwiatkowským. Rovnaké je aj celkové poradie.

V náročnej horskej previerke skončil Peter Sagan s odstupom 7:51 min na 69. mieste. Martin Velits priviedol do cieľa víťaza prvej etapy Marka Cavendisha na 107. pozícii, na víťaza stratili vyše 21 minút.