Keď ma nebudeš ľúbiť, zabijem teba i seba, vyhrážal sa dievčine Peter so zbraňou v ruke

dievča, plač, žena
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA/MICHALOVCE 12. marca (WebNoviny.sk) – Keď ma nebudeš ľúbiť, zabijem teba i seba. Takto sa iba osemnásťročnej dievčine vyhrážal o tri roky starší Peter. V nedeľu sa s ňou zamkol v aute pred michalovským obchodným centrom a vyrazil s ňou do ulíc.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, počas jazdy na ňu mieril zbraňou, opakovane jej hrozil zabitím a niekoľkokrát ju udrel do hlavy. Po dramatických chvíľach ju znovu odviezol pred nákupné centrum vulgárne jej vynadal a zmizol. Vystrašená dievčina zavolala na políciu.

Ako uviedla Ivanová, policajti nepodcenili situáciu a po mladíkovi vyhlásili pátranie v celom Košickom kraji. Peter sa v pondelok sám prihlásil, nemá príslušné oprávnenie ani povolenie na držbu zbraní, tie mu však policajti pri prehliadke nenašli.

Poverený príslušník ho obvinil z nebezpečného vyhrážania. Poputoval do cely, spracovaný bude podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na šesť mesiacov až tri roky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom