Zomrel Peter Tork z kapely The Monkees, príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa

Peter Tork, The Monkees
Zľava: Člen americkej kapely The Monkees Peter Tork a samotná skupina The Monkees v zložení Davy Jones, Peter Tork, Micky Dolenz a Mike Nesmith. Foto: archívne, SITA/AP - koláž WBN

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 77 rokov zomrel vo štvrtok americký hudobník Peter Tork, známy z kapely The Monkees. Smutnú správu potvrdila jeho sestra Anne Thorkelson.

Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. „Povedali mi, že odišiel pokojne. Počas písania tohto vyjadrenia mám v očiach slzy a moje srdce je zlomené,“ uviedol člen skupiny Michael Nesmith.

Peter Halsten Thorkelson

Peter Halsten Thorkelson sa narodil 13. februára 1942 vo Washingtone. V kapele The Monkees pôsobil ako basgitarista či gitarista s prestávkami od jej vzniku v roku 1966, pričom s ňou nahral aj jej zatiaľ posledný album Christmas Party (2018). Podieľal sa tiež na písaní skladieb ako napríklad For Pete’s Sake či Can You Dig It?. S formáciou účinkoval v televíznej šou The Monkees (1966-1968). Pôsobil tiež v kapelách The Peter Tork Project a Shoe Suede Blues. Vydal aj sólový album Stranger Things Have Happened (1994). V roku 2009 mu diagnostikovali rakovinu, ktorú sa mu však podarilo poraziť.

Pôvodný článok pochádza z webstránky www.rollingstone.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael NesmithPeter Tork