Peter Velits dosiahol na Tour de France životný úspech

Peter Velits
Peter Velits Foto: SITA/Tomáš Somr

BOULOGNE-SUR-MER 3. júla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Velits zlepšil svoje doteraz najlepšie umiestnenie na Tour de France, v utorňajšej 3. etape 99. ročníka do Boulogne-sur-Mer finišoval na 3. priečke.

Pri svojom štvrtom štarte na TdF dosiahol siedme umiestnenie v najlepšej desiatke a zlepšil vlaňajšiu 4. priečku z 19. etapy Modany na Alpe d´Huez.

Peter Velits prehral v utorok v záverečnom súboji iba s krajanom Petrom Saganom a Nórom Edvaldom Boassonom Hagenom.

Môžem povedať, že v danej situácii som spokojný s výsledkom. Špurtovať s Petrom Saganom i Boassonom Hagenom nie je jednoduché. Výsledok je skvelý, ale víťazstvo by bolo niečo iné. V tíme sme však s etapou boli spokojní. Dôležité je, že dnes som sa nezaplietol do žiadneho pádu,“ povedal pre agentúru SITA Peter Velits.

Obrazom: Tretia etapa Tour de France

V šprintérskej koncovke hlavnej skupiny nechýbal v cieľovom meste pád, Slovák v službách Omega Pharma-QuickStep sa mu však vyhol. O páde sa dozvedel až v cieli.

Videl som ho až v televízii. Ja som sa mu vyhol, ani som netušil, čo sa stalo. Bližšie k pádu som bol asi 30 km pred cieľom, ale aj tam to pre mňa dopadlo dobre,“ povedal P. Velits. V celkovom poradí patrí 27-ročnému Púchovčanovi zatiaľ 55. priečka s odstupom 2:09 min na Švajčiara Fabiana Cancellaru.

Peter Velits by sa chcel zamerať na celkové umiestnenie. Ak by nedostal v závere nedeľňajšej 1. etapy defekt a nenabral odstup, jeho súčasné postavenie by bolo oveľa lepšie a mohol by atakovať elitnú desiatku.

Cítim sa zatiaľ dobre. Je to oveľa lepšie ako po minulé roky. Je to však iba začiatok Tour, nechcem kričať, čo bude a ako bude. Náročné etapy ešte prídu,“ skonštatoval Peter Velits, ktorý sa po dojazde etapy nestihol stretnúť s víťazným krajanom Petrom Saganom. „Po etapách je to hektické. Utekáme do autobusu, nasledujú sprchy a ponáhľame sa do hotela. S Petrom sa stretneme až v stredu na štarte ďalšej etapy,“ dodal Peter Velits.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Velits