Petra Vlhová dosiahla v St. Antone výborný výsledok a upevnila si post líderky Svetového pohára

Petra Vlhová, zjazd, Svetový pohár, St Anton
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas zjazdu Svetového pohára v rakúskom St. Antone, v ktorom obsadila 12. miesto. St. Anton, 9. január 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 9. januára 15:11

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová si pripísala ďalšie body do celkového poradia Svetového pohára, v sobotňajšom zjazde v rakúskom St. Antone skončila v druhej desiatke.

Celkom spokojná Vlhová

Dvadsaťpäťročná Liptáčka si za 12. priečku pripísala na svoje konto 22 bodov a upevnila si pozíciu líderky celkového hodnotenia SP. Jej prenasledovateľka Švajčiarka Michelle Gisinová totiž skončila až na 20. pozícii a získala 11 bodov. Uvedené platí po odjazdení elitnej tridsiatky štartového poľa a môže ešte prísť k malým posunom.

„Som celkom spokojná, veď je to 12. pozícia. Boli tam trochu chybičky, ale mám body a veľmi sa teším. Chcela som síce skončiť v desiatke, ale chybičky má o to pripravili. Myslím si, že je to dobrý výsledok. Vždy chcem byť čo najrýchlejšia, ale v zjazde je to pre mňa ťažšie. V porovnaní s decembrovým zjazdom vo Val d’Isére mi trať sadla viac. Je to viac technický zjazd a páčil sa mi. Na isté pasáže som si však musela dať pozor. Musím sa ešte vyjazdiť, získať rýchlosť a dať ju dokopy s technikou. Verím, že stále to bude lepšie,“ povedala Petra Vlhová pre RTVS.

Víťazkou Sofia Goggiová

Víťazkou sobotňajšieho zjazdu v St. Antone sa stala Talianka Sofia Goggiová, za ktorou Vlhová zaostala o 1,70 sekundy. Druhá skončila domáca reprezentantka Tamara Tipplerová, keď ako jediná zaostala za víťazkou o menej ako sekundy, konkrétne o 96 stotín sekundy. Na tretej priečke v sobotu klasifikovali Američanku Breezy Johnsonovú (+1,04 s).

V celkovom poradí SP má líderka Vlhová 637 bodov a náskok 139 bodov pred druhou Gisinovou (498), na tretie miesto sa dostala zásluhou triumfu a zisku 100 bodov Goggiová (402). V hodnotení zjazdu sa Goggiová na čele odpútala od druhej Švajčiarky Corinne Suterovej (280 vs. 220), tretia je priebežne Johnsonová (180). Vlhová je v poradí zjazdu na 24. priečke s 27 bodmi.

V rovnakom stredisku sa bude súťažiť aj v nedeľu, od 11.30 h je na programe superobrovský slalom. „Pred super G si oddýchnem, dám si ľahší kondičný tréning a zajtra idem do toho. Počasie a podmienky sú super, takže budem útočiť. Chcem využiť svoju techniku,“ prezradila Vlhová.