Petra Vlhová v Lenzerheide nešla ani super G, opäť úradovalo počasie a veľký glóbus má na dosah

Petra Vlhová
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 18. marca 12:40

Vo štvrtok sa vo švajčiarskom Lenzerheide mal ísť záverečný super G v tejto sezóne Svetového pohára 2020/2021 aj so slovenskou reprezentantkou Petrou Vlhovou, ale situáciu opäť skomplikovalo počasie.

Organizátori rozhodnutie o super G posúvali

Pôvodne sa malo začínať z výšky 2160 metrov o 9.30, štart sa pre hmlu odkladal a mal byť o 100 metrov nižšie. Krátko po 11.00 však organizátori rozhodli, že sú preteky zrušené.

„Bolo dnes ťažké urobiť si prehliadku trate, lebo bolo vidno tak na jednu bránku. Musíme čakať, všetko je otázne. Ak sa nevyčasí, budú to musieť zrušiť,“ povedala Vlhová vo štvrtok ráno pre RTVS, keď ešte neboli preteky v super G definitívne zrušené.

Predtým podľa vlastných slov v Lenzerheide trénovala len kondične a v stredu už bola aj na lyžiach. „Určite nie je dobré, že sa čaká a nesúťaží sa. Je náročné koncentrovať sa na neustále posuny. Na druhej strane pre mňa je len dobré, ak sa nesúťaží, lebo moja súperka Lara je lepšia v rýchlostných disciplínach. Nechcem to však takto riešiť. Ak sa pôjde, budem bojovať, ak nie, zlepší to moju pozíciu. Som na všetko pripravená,“ doplnila Slovenka.

Lara Gutová-Behramiová má malý glóbus

Keďže sa vo štvrtok nerozdajú žiadne body, Vlhová je už veľmi blízko k zisku historicky prvého veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári 2020/2021. Pred záverečnými dvomi pretekmi sezóny vedie v súboji o veľký glóbus s náskokom 96 bodov pred švajčiarskou reprezentantkou Larou Gutovou-Behramiovou.

V prospech zverenkyne Livia Magoniho hovorí aj fakt, že Gutová-Behramiová nebude účastníčkou sobotňajšieho slalomu a v nedeľňajšom obrovskom slalome môže získať maximálne 100 bodov. Znamená to, že Vlhovej stačí v oboch týchto pretekoch získať minimálne päť bodov a stane sa víťazkou Svetového pohára.

Slovenka vo Švajčiarsku útočí aj na obhajobu malého glóbusu v slalome, kde sú jej vyzývateľkami Rakúšanka Katharina Liensbergerová a Američanka Mikaela Shiffrinová. Vo švajčiarskom stredisku sa mal ísť aj v stredu aj zjazd, ale „zrušilo“ ho počasie.

Zrušenie posledného super G sezóny už nič nezmenilo na zisku malého glóbusu pre Gutovú-Behramiovú, ktorá v tejto sezóne Svetového pohára ovládla štyri zo šiestich pretekov v tejto druhej najrýchlejšej disciplíne.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Lenzerheide (online)

  • super G

preteky boli zrušené

  • PETRA VLHOVÁ (SR) mala mať štartové číslo 17
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Vlhová