Petra Vlhová nedokončila olympijský zjazd, nevošla sa do bránky po treťom medzičase

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka počas zjazdu žien na ZOH 2018, ktorý nedokončila. Pjongčang, 21. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Na štarte stredajšieho olympijského zjazdu boli aj dve Slovenky. Petra Vlhová sa nevyrovnala s nástrahami trate a súťaž nedokončila. Nevošla sa do bránky po treťom medzičase na mieste, kde sa nedobrovoľne lúčila aj lara Gutová.

Prelink

Barbaru Kantorovú s odstupom 6,77 s na víťazku klasifikovali na 29. mieste. Ani jedna zo Sloveniek nemá rýchlostné disciplíny vrátane zjazdu natrénované počas sezóny a chýba im reálna aj súťažná konfrontácia v tejto kráľovskej disciplíne zjazdového lyžovania.

„Najprv som mala, potom zasa nemala ísť na tento zjazd, ale nakoniec som sa rozhodla, že pôjdem. Je to pre mňa tréning a takú možnosť vždy treba využiť. Mám teda ďalšiu skúsenosť. Mrzí ma, že som vypadla, ale nabudúce budem vedieť, že danú pasáž musím zajazdiť inak. Snažím sa z toho odniesť niečo pozitívne a poučiť sa do ďalších pretekov,“ uviedla Petra Vlhová po olympijskom zjazde.

Zlatú medailu získala Talianka Sofia Goggiová, ktorá zvíťazila s náskokom deviatich stotín sekundy pred Nórkou Ragnhild Mowinckelovou, ktorá v Pjongčangu získala striebro aj v obrovskom slalome. Bronz si vyjazdila skúsená Američanka Lindsey Vonnová.