Petra Vlhová útočí na celkové umiestnenie v Svetovom pohári, Velez-Zuzulová skončí s kariérou

Petra Vlhová
Slovenská zajzdárka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP

OFTERSCHWANG 8. marca (WebNoviny.sk) – Vlani Petra Vlhová celkovým desiatym miestom vo Svetovom pohári stanovila nové slovenské maximum v tejto prestížnej sezónnej štatistike zjazdového lyžovania. Teraz útočí 22-ročná Liptáčka na ešte honosnejší rekord. Dve kolá pred koncom SP jej v boji o veľký glóbus patrí tretia priečka a nie je bez šance udržať si ju.

Jej 814 získaných bodov v rámci jednej sezóny je už teraz najlepší slovenský výsledok. Doterajšie maximum 629 bodov krajanky Veroniky Velez-Zuzulovej zo súťažného ročníka 2015/2016 už dávnejšie výrazne prekonala. V hodnotení slalomu Vlhovej patrí druhé miesto a aj v tomto prípade platí, že má reálne šance na jeho potvrdenie.

Záverečné dva slalomy

Zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho má pred sebou záverečné dva obrovské slalomy a slalomy v nemeckom Ofterschwangu a tiež v rámci finálového podujatia SP 2017/2018 vo švédskom Aare. Po nie celkom úspešnej zimnej olympiáde v Pjongčangu a náraste sebavedomia po tretej priečke v alpskej kombinácii v Crans Montane je pripravená zabojovať.

„Čaká ma ešte štvoro pretekov. Pokúsim sa urobiť všetko preto, aby som zostala v boji o najvyššie priečky v slalome aj celkovo až do konca sezóny. Chcem vydať zo seba posledné sily,“ povedala Petra Vlhová na tlačovej konferencii po víkendovom treťom mieste v Crans Montane.

Velez-Zuzulová sa rozlúči s kariérou

Už v piatok môže tento cieľ začať napĺňať v obrovskom slalome v Ofterschwangu. V disciplíne, v ktorej zatiaľ nestála na pódiu na vrcholnom fóre (najlepšie 7. miesto vlani v pretekoch SP v Aspene a Lienzi), sa pokúsi čo najmenej zaostať za lepšími obrakárkami, ktoré ju priamo ohrozujú v celkovom poradí Svetového pohára. Ide o Nórku Ragnhild Mowinckelovú, Talianku Federicu Brignoneovú a najmä líderku hodnotenia v obrovskom slalome Nemku Viktoriu Rebensburgovú. Tá za Vlhovou aktuálne zaostáva o 47 bodov.

V sobotňajšom slalome zasa Slovenka môže na všetky tieto súperky získať body k dobru. V slalome v Ofterschwangu sa bude lúčiť s kariérou Veronika Velez-Zuzulová. Zatiaľ čo Vlhovej pôjde o body do bojov o krištáľové glóbusy, 33-ročná Velez-Zuzulová súperkám a fanúšikom zamáva na rozlúčku v uvoľnenom tempe.

„Zažili sme toho spolu veľa a na jej domácu rozlúčku v apríli v Jasnej určite prídem. Teraz v Ofterschwangu sa Veronika rozlúči so súperkami, a tam to asi budem prežívať spolu s ňou, hoci pre mňa to budú dôležité preteky,“ uviedla Vlhová na nedávnom tlačovom brífingu v Bratislave po návrate zo ZOH.

Svetový pohár žien v zjazdovom lyžovaní

  • pred pretekmi v obrovskom slalome a slalome v Ofterschwangu (9.- 10. 3.):

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 33 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová USA) 1513 bodov, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 952, 3. Petra Vlhová (SR) 814, 4. Tina Weiratherová (Licht.) 797, 5. Sofia Goggiová (Tal.) 778, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 767

Poradie v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári (po 10 z 12 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 780 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 605, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) 587, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) 545, 5. Bernadette Schildová (Rak.) 383, 6. Melanie Meillardová (Švaj.) 307, … 42. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 22

Poradie v hodnotení obrovského slalomu vo Svetovom pohári (po 7 z 9 pretekov): 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 502 bodov, 2. Tessa Worleyová (Fr.) 470, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 421, … 11. Petra Vlhová (SR) 149

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikaela ShiffrinováPetra VlhováSofia GoggiováTessa WorleyováVeronika Velez-ZuzulováViktoria RebensburgováWendy Holdenerová