Petra Vlhová vynechá super G v Aare, radšej dobre potrénuje na slalom

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

AARE 15. marca (WebNoviny.sk) – Sedemnáste miesto Petry Vlhovej s odstupom 1,17 s na víťaznú Lindsey Vonnovú vo finále Svetového pohára vo švédskom Aare hodnotí jej tím ako solídny výsledok. Najlepšia slovenská lyžiarka zjazdy počas sezóny s výnimkou ZOH v Pjongčangu neskúšala a ani netrénovala.

Silný vietor a nespevnená podložka

V Aare sa však jazdilo na trati, ktorá bude o necelý rok dejiskom majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach, aj preto si ju Vlhová chcela vyskúšať. Silný vietor a nespevnená podložka vo vrchnej časti organizátorov prinútili skrátiť zjazdovku z pôvodných 2236 m na 1499 m. Výsledný čas najlepších v cieli nepresiahol ani 56 sekúnd.

„Myslím si, že Petrina jazda bola v pohode. V strmej časti išla veľmi dobre. V strede potom urobila chyby a prišla o šesť desatín sekundy, ďalšie dve desatiny potom stratila pred cieľom. Samozrejme, pod jej výkon sa podpísalo aj to, že tá najťažšia časť trate tam v dnešnom zjazde nebola,“ zhodnotil Boris Vlha, brat a stály člen podporného tímu P. Vlhovej.

Prišla o tretie miesto vo Svetovom pohári

K poveternostným podmienkam počas pretekov podotkol: „Ráno svietilo slnko, ale potom začalo snežiť. Keď Peťa vyštartovala ako posledná na trať, zase vykuklo slnko. Menilo sa to, ale trať bola korektná. Nebolo to o rozdielnych podmienkach pre jednotlivé pretekárky.“

Vo štvrtok sa v dejisku finále SP dostanú k slovu zjazdári a zjazdárky v super G. Petra Vlhová však medzi nimi nebude, hoci pôvodne avizovala účasť vo všetkých disciplínach v rámci finálového podujatia sezóny 2017/2018. „Netreba za tým hľadať nič výnimočné, tak sme sa v tíme rozhodli. Radšej dobre potrénujeme slalom,“ vysvetlil Boris Vlha.

Petra Vlhová v stredu prišla o priebežne tretiu pozíciu v boji o veľký krištáľový glóbus, ktorého istou majiteľkou je po roku opäť Američanka Mikaela Shiffrinová. Jej slovenská súperka bude mať ešte dve príležitosti na to, aby si vylepšila svoje postavenie, a to v disciplínach, ktoré jej idú najlepšie. Ženský slalom v Aare sa bude jazdiť v sobotu 17. marca a obrovský slalom o deň neskôr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris VlhaMikaela ShiffrinováPetra Vlhová