Petre Vlhovej obrovský slalom v Kranjskej Gore nevyšiel, opäť triumfovala Bassinová

Petra vlhova
Slovenka Petra Vlhová počas obrovského slalomu žien v slovinskej Kranjskej Gore. Foto: SITA/AP

Petre Vlhovej nevyšiel podľa predstáv druhý obrovský slalom počas víkendu v slovinskej Kranjskej Gore. Po štvrtom mieste zo soboty si v nedeľu pripísala desiatu priečku. Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne bola naposledy predtým mimo top desiatky v obrovskom slalome 26. októbra 2019 v rakúskom Söldene.

Napriek tomu 25-ročná Slovenka zostane na čele Svetového pohára, aj ked Švajčiarka Michelle Gisinová jej náskok stiahla na 60 bodov. Tretia priečka patrí momentálnej suverénke obrovského slalomu Talianke Marte Bassinovej.

Jazdy na ľadovom svahu Vlhovej nevyšli

Nie je to ani tak o chybách, ako skôr o tom, že Petra momentálne nejazdí tak, ako by chcela. Sama to aj priznala. V jej jazde bola potrebná agresivita od prvých bránok, to sa jej nedá vyčítať. Problém je však v tom, že Petra sa necíti dobre. Nemá veľa času na tréning, keďže ako jediná pretekárka vo Svetovom pohári jazdí úplne všetko,“ uviedla expertka RTVS Veronika Velez-Zuzulová.

Keby som vedela, čo mi dnes chýbalo, zmením to. Necítila som sa dobre tento víkend. S takými situáciami som sa už v športovej kariére stretla, keď mi to nevychádzalo. Verím, že sa z toho dostanem,“ zhodnotila Petra Vlhová pre RTVS.

Na strmom, dlhom a ľadovom svahu Podkoren v Kranjskej Gore 25-ročnej Slovenke nevyšlo už prvé kolo, keď v zatočených častiach nemohla poriadne pustiť lyže a v oblúkoch zostávala príliš dlho. Už na druhom medzičase zaostávala o 0,73 s za líderkou Shiffrinovou, čo bolo v neskoršom porovnaní s ostatnými pretekárkami, ktoré štartovali za ňou, až 15. miesto. V cieli napokon mala manko 1,43 s a bola ôsma. V druhom kole sa nezlepšila, naopak, pred ňu sa dostali aj Švajčiarka Wendy Holdenerová a Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktoré boli po prvom kole až za Liptáčkou.

Na preteky chce rýchlo zabudnúť

Na včerajšok a dnešok sa pokúsim rýchlo zabudnúť, lebo som nemala dobrý pocit. Teraz opäť prejdem na rýchlostné disciplíny, kde to bude pokojnejšie a bude aj viac času na tréning. Teším sa aj na to, že si trochu oddýchnem a načerpám nové sily,“ doplnila Vlhová.

Počas oboch dní v Kranjskej Gore bola suverénna Talianka Marta Bassinová. Po sobote pridala víťazstvo aj v nedeľu a v tejto sezóne vyhrala všetky štyri obrovské slalomy SP, ktoré dokončila. V nedeľňajšom vyvrcholení 57. ročníka pretekov Zlata lisica v súčte oboch kôl Bassinová zdolala Švajčiarku Michelle Gisinovú o 66 stotín sekundy. Tretia skončila domáca nádej Meta Hrovatová, bývalá juniorská majsterka sveta zaostala za víťazkou o 73 stotín. Vlhovej víťazka nadelila 2,41 s. Američanka Mikaela Shiffrinová po sobote skončila aj v nedeľu na 6. mieste. Pritom po prvom kole viedla a mala to rozbehnuté na 69. víťazstvo vo Svetovom pohári.

V hodnotení obrovského slalomu je na čele suverénna Bassinová so ziskom 400 bodov. Druhá je Michelle Gisinová s 272 bodmi. Vlhová je šiesta so 196 bodmi.

Viac k osobe Marta BassinováMeta HrovatováMichelle GisinováMikaela ShiffrinováPetra VlhováVeronika Velez-Zuzulová