Aktualizované: Petrohradská polícia zatvorila desať staníc metra, nahlásili tam bombu

Výbuch v petrohradskom metre
Polícia dostala informáciu, že na stanici je nastražená nálož. Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované  4. apríla o 13:15

PETROHRAD 4. apríla (WebNoviny.sk) – Ruské úrady zatvorili v utorok desať staníc petrohradského metra, kde došlo v pondelok k samovražednému bombovému útoku, ktorý si vyžiadal 14 obetí. Všetky zatvorené stanice sa nachádzajú na modrej línii metra medzi zastávkami Moskovská a Petrohradská. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Petrohradská polícia predtým zatvorila stanicu metra Senné námestie a kontrolovala jej priestory. Polícia totiž dostala informáciu, že na stanici je nastražená nálož.

Výbušné zariadenie v petrohradskom metre mohol odpáliť muž, pozostatky ktorého našli v treťom vozni. Jeho totožnosť je už známa. Oznámila to dnes hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (SKR) Svetlana Petrenková. V záujme vyšetrovania však údaje o tejto osobe zatiaľ nebudú zverejnené, dodala Petrenková, ktorú citovala agentúra RIA Novosti.

Štátny výbor národnej bezpečnosti (GKNB) Kirgizska identifikoval osobu podozrivú z útoku ako Akbaržona Džalilova narodeného v roku 1995 v Kirgizsku. Podozrivý získal pred časom ruské občianstvo.

K výbuchu v súprave metra došlo v pondelok v čase, keď sa nachádzala medzi stanicami Senné námestie a Technologický inštitút. Ako dnes oznámila ministerka zdravotníctva Veronika Skvorcovová, útok si vyžiadal 14 mŕtvych, hospitalizovaných je 49 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom