Petrovický končí kariéru, zavesenú korčuľu dal na Instagram

Róbert Petrovický
Róbert Petrovický Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 25. apríla (WebNoviny.sk) – Po skončení klubovej sezóny 2015/2016 skončil s aktívnou kariériu ďalší majster sveta z Göteborgu, korčule na klinec sa rozhodol zavesiť útočník Róbert Petrovický.

Štyridsaťdvaročný rodák z Košíc hokejovo vyrástol v Dukle Trenčín, v ktorej napokon odovzdával skúsenosti aj na sklonku kariéry. Na seniorskej úrovni absolvoval 25 sezón. Podarilo sa mu presadiť aj v zámorskej NHL, v ktorej za Hartford, Dallas, St. Louis, Tampu Bay a New York Islanders absolvoval dovedna 210 súbojov s bilanciou 27 gólov a 38 asistencií. S materskou Duklou získal ešte ako 18-ročný mladík federálny titul, neskôr bol majstrom Česka s Kometou Brno. Na Slovensku hral iba za Trenčín, pôsobil aj v Česku (Vítkovice, Brno, Slavia Praha), Fínsku (KalPa Kuopio), Švédsku (Leksand, MODO Hockey), Švajčiarsku (Ambri-Piotta, Langnau, Zürich SC Lions) aj v KHL (Dinamo Riga).

„Ďakujem všetkým chlapcom, s ktorými, aj proti ktorým som hral. Ďakujem aj tým, ktorých som stretol či za miesta, ktoré som spoznal. A najmä verným fanúšikom,“ napísal Róbert Petrovický na sociálnej sieti Instagram pri fotografii s korčuľou zavesenou na klinec.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert Petrovický