Petrovický nedošiel za svokrom Vůjtkom, chlapcov burcuje

Róbert Petrovický burcuje Slovákov, je presvedčený, že sú dobrí hokejisti. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 10. mája (WEBNOVINY) – Niekdajší kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Kanade 2008 Róbert Petrovický nemohol vynechať ani tohtoročný svetový šampionát v Česku.

Do ostravskej ČEZ arény ho dotiahli rodinné i kamarátske väzby, nechýbala ani nostalgia. „Svokor je síce trénerom nášho mužstva, ale prišiel som sem hlavne za chalanmi. Povzbudiť ich a samozrejme som zvedavý i na hokej. Som tu ako fanúšik, ale veľmi dobre sa viem vžiť do toho, aké ťažké to chalani majú,“ povedal skúsený 41-ročný center, v sezóne 2014/2015 opora extraligovej Dukly Trenčín.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Petrovický prezradil, kedy by poriadne vyskočil

Róbert Petrovický je zať reprezentačného kormidelníka Vladimíra Vůjtka a vo Vítkoviciach v minulosti pôsobil v dvoch súťažných ročníkoch. „Strávil som tu pekné obdobie a navyše tu mám rodinu. Táto šampionátová atmosféra mi spôsobuje zimomriavky a ak by sme dali gól, tak by som určite poriadne vyskočil,“ priznal hokejista so skúsenosťami zo zámorskej NHL, ktorý presne vie, že naplniť očakávania fanúšikov nie je jednoduché.

Obrazom: Slováci podľahli Fínom, góly padali iba v tretej tretine

Slovenskí hokejisti pred poslednými dvoma zápasmi v základnej B-skupine nemajú príliš optimistické vyhliadky, ale stále majú možnosť prebojovať sa medzi okteto najlepších tímov na turnaji. „V závere základnej skupiny hráme proti favoritom a tu už sa môže ukázať i hokejové majstrovstvo. Som presvedčený o tom, že máme výborných hokejistov, ktorí ukážu svoj talent v správny čas. Toto sú zápasy o všetko,“ nezatracuje a burcuje výber SR Róbert Petrovický.

Zatiaľ je voľný hráč

Majster sveta zo švédskeho Göteborgu má za sebou už 25 seniorských hokejových sezón a v jeho prípade sa natíska otázka, ako je to s jeho budúcnosťou. „Tento rok som sa v Dukle cítil výborne a užíval som si to. Trochu ma síce pribrzdilo zranenie, ale vrátil som sa. Po skončení štvrťfinálovej série play-off proti Banskej Bystrici mi Mišo Handzuš pri podávaní rúk povedal: ‚Hraj! Pokiaľ ti to jazdí, tak hraj! Myslím si, že na to stále máš.‘ Mišov názor ma veľmi povzbudil. To isté mi povedal aj Tomáš Surový a ďalší. Od hokeja som si teraz trochu oddýchol a keďže mi telo stále slúži, rád by som potiahol ešte jeden rok,“ poznamenal československý šampión s Duklou Trenčín v sezóne 1991/1992.

Či hráčsku budúcnosť spojí práve s týmto tímom, ešte nie je známe. „Som voľný hráč a nedokážem povedať, či budem pokračovať práve v Trenčíne. Rád by som to zakončil práve v Dukle, ale hrať budem tam, kde ma budú chcieť. Trenčín je prioritou.“

Obrazom: Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji

Róberta Petrovického láka aj možnosť trénerskej kariéry, po vzore svojho svokra Vladimíra Vůjtka. „Rád by som odovzdával skúsenosti. Zažil som veľa trénerov, ktorí mi pomohli a v budúcnosti by som si to rád skúsil po ich boku. Napríklad pri Julovi Šuplerovi. Viem, že aj trénerské remeslo sa musí človek učiť. Dobrý hokejista ešte nemusí byť dobrým trénerom, je to iná práca,“ priznal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert PetrovickýTomáš Surový