Petržalka rozdelila účelové dotácie vo výške 84-tisíc eur

Jungmanova petrzalka
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) – Bratislavská mestská časť Petržalka v prvom polroku 2011 posúdila takmer sedemdesiat žiadostí a rozdelila účelové dotácie na verejno-prospešné účely vo výške takmer 84-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala petržalská hovorkyňa Mária Grebeňová-Laczová. Ako dodala, každoročne je najväčší záujem o účelové dotácie v prvej polovici kalendárneho roka. Najväčšiu dotáciu 20-tisíc eur miestne zastupiteľstvo schválilo občianskemu združeniu FC Petržalka 1898 na podporu miestneho mládežníckeho futbalu.

Presne 69 neziskových organizácií, rôznych spolkov a združení či právnických osôb sa uchádzalo o účelové dotácie mestskej časti v prvom polroku tohto roka. Do konca júna Petržalka rozdelila pre žiadateľov 83 900 eur. Väčšina žiadostí na dotácie bola zo sociálnej, športovej a kultúrnej oblasti. Desaťtisíc eur poskytla mestská časť na turnaje, prenájom športovísk a športové potreby pre MŠKI Petržalka. V oblasti športu dotáciu získal aj projekt Opice z ulice, Medzinárodné majstrovstvá detí vo fitness, úspešný petržalský basketbalový klub, mládežníci a seniori tenisti či projekt „Šport áno, drogy nie“.

V sociálnej oblasti mestská časť zafinancuje napríklad materiál na výkon terénnej práce, test a protilátky združeniu Odyseus, ktoré sa zameriava najmä na nízkoprahové služby užívateľom drog. Účelovú dotáciu 6 500 eur dostane občianske združenie Depaul Slovensko na zabezpečenie základných životných potrieb pre ľudí bez prístrešia. Rovnaké prostriedky pôjdu na vymaľovanie ubytovní Domova pre každého, ktorého poslaním je zmierňovať nešťastie a utrpenie sociálne znevýhodnených občanov a podporovať ich integráciu do rodinného, pracovného a spoločenského života. Nezabudlo sa ani na podporu aktivít petržalských seniorov.

Účelovú dotáciu poskytnú

Ako uviedla Grebeňová-Laczová, pre Petržalku je dôležitá prevencia zlých životných návykov. Preto účelovú dotáciu poskytla 91. oddielu skautov, ale aj na cirkevné letné tábory pre deti a mládež, na detský folklór a medzinárodný gitarový festival Bratislavská komorná gitara. Z balíka na účelové dotácie sa ušlo aj cyklistom, Cirkevnému konzervatóriu či detskej organizácii Bratislavský Fénix na projekt „Hráme sa a spoznávame“.

Petržalka schválila aj príspevok na klubovú a komunitnú činnosť občianskym združeniam Kaspian a Ulita, ktoré sa venujú zmysluplnému tráveniu voľného času a vzdelávaniu detí a mládeže, pracujú s dobrovoľníkmi a ich činnosť smeruje k znižovaniu rizík a dopadov sociálno-patologických javov spojených so sociálnym vylúčením.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom