Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Paneurópska vysoká škola
Paneurópska vysoká škola Foto: Paneurópska vysoká škola
22. októbra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

PEVŠ bude hostiť medzinárodnú konferenciu o terorizme

BRATISLAVA 22. októbra (WBN/PR) – Paneurópska vysoká škola privíta vo štvrtok a piatok (23.-24.10.2014) na svojej akademickej pôde medzinárodnú vedeckú konferenciu „Spoločnosť proti terorizmu“. V slávnostnom úvode udelí Vedecká rada PEVŠ čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému.

Odborníci zo šiestich krajín budú diskutovať na mimoriadne aktuálnu tému, ktorá čoraz viac traumatizuje svetovú verejnosť. Postupne zanalyzujú príčiny vzniku a rozvoja terorizmu, jeho sociálnu bázu, proces radikalizácie ako vstupnej brány terorizmu, jeho vplyvu na náš región, Európsku úniu i svet. Venovať sa budú aj otázkam financovania a nástrojom, ktoré sa využívajú a môžu i nemôžu využívať v boji proti terorizmu. Osobitne bude pozornosť venovaná situácii na Ukrajine, ale nechýba tiež príspevok o legalite zostrelenia súkromného lietadla s pasažiermi na palube. Rokovanie na konferencii otvorí dekan Fakulty práva PEVŠ, prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc. S príspevkami vystúpia, okrem odborníkov zo Slovenskej republiky, aj špičkoví odborníci z Ruskej federácie – doc. Artur Ataev z Ruského inštitútu strategických štúdií v Moskve, Dr. Piotr Milik z varšavskej National Defence University, či doc. PhDr. Marian Brzybohatý, PhD. z Policajnej akadémie ČR v Prahe.

Konferencia bude dvojjazyčná (angličtina, slovenčina) a uskutoční sa v priestoroch Paneurópskej vysokej školy na Tomášikovej ulici 20 v Bratislave.

Terorizmus patrí medzi negatívne fenomény doby a jeho riešenie patrí medzi horúce témy. Je to komplexný problém, ktorý má mnoho aspektov. Táto medzinárodná konferencia umožní výmenu poznatkov a názorov v tejto oblasti z rôznych krajín a strán a bude prospešná pre všetkých účastníkov,“ vyjadril sa prof. JUDr. J. Ivor, DrSc., dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy a uznávaný medzinárodný odborník na kriminológiu.

Počas slávnostného zasadnutia Vedeckej rady Paneurópskej vysokej školy, ktoré je rozšírené o vedecké rady piatich fakúlt PEVŠ, bude udelený čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému – významnej európskej osobnosti, ktorá ovplyvňuje dianie nielen v Európe, ale i vo svete.

Odporúčané články

Dve fakulty PEVŠ podľa ARRA lídrom v ukazovateli vzdelanie Európska trampolína

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...