Phil Collins po 13 rokoch potvrdil návrat ku skladaniu hudby

Phil Collins
Phil Collins v roku 2011 oznámil ukončenie kariéry z rodinných a zdravotných dôvodov. Foto: SITA/AP

LONDÝN 29. októbra (WebNoviny.sk) – Britský pop rockový spevák Phil Collins potvrdil návrat ku skladaniu hudby po 13-ročnej prestávke, s nahrávaním nových skladieb plánuje začať už v novembri. Oznámil to v stredu britský denník The Guardian. Collinsovým posledným štúdiovým albumom s autorským materiálom totiž zostáva titul Testify z roku 2002, hoci medzitým v roku 2010 vydal aj platňu cover verzií od interpretov americkej nahrávacej spoločnosti Motown.

Spevák v roku 2011 oznámil ukončenie kariéry z rodinných a zdravotných dôvodov. Rozhodnutie nasledovalo po rozvode s treťou manželkou, ktorá s ich oboma synmi odišla do USA, zatiaľ čo on zostal žiť vo Švajčiarsku. Collins v roku 2000 údajne v dôsledku infekcie stratil sluch v ľavom uchu. O sedem rokov neskôr si poškodil krčný nerv, v dôsledku čoho stále nemôže hrať na bicích. Situácia ho doviedla k depresiám, zvažoval i samovraždu.

Hudobník sa preslávil ako člen skupiny Genesis, začiatkom 80. rokov odštartoval sólovú dráhu. Na konte má 150 miliónov predaných albumov, je držiteľom siedmich cien Grammy, ako aj dvoch Zlatých glóbusov a Oscara. V roku 1999 mu udelili čestnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy, v roku 2003 ho uviedli do Skladateľskej siene slávy a ako člena skupiny Genesis v roku 2010 do Rockandrollovej siene slávy. Collins je otcom piatich detí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Phil Collins