Piatkové stretnutia 2. kola Slovnaft extraligy

Bez názvu
Zľava: Útočník Trenčína Petr Vala sleduje šancu útočníka Martina Jaroslava Markoviča, ktorej čelí brankár Trenčína Igor Murín počas zápasu 2. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi MHC Mountfield – Dukla Trenčín Foto: SITA/Michal Miartuš

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 2. kola základnej časti najvyššej hokejovej súťaže – Slovnaft extraligy 2010/2011:

HKm Zvolen – HK 36 Skalica 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 28. Otčenáš (Škoda), 35. Marek Haščák (Kovář, Faith), 40. Ďaloga (M. Jurík), 45. Kovář (Faith), 56. Marek Haščák (Faith, T. Bokroš) – 22. Jarolín (Zálešák, Kloz), 43. Kutálek (Jaborník),

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Lušňák (Skalica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Štefik, Jankovič, 1650 divákov

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith – Baláž, Otčenáš, Škoda – Leskovjanský, M. Jurík, Zuzin

Skalica: Lakosil – Gründling, I. Jankovič, Jass, Kloz, Jaborník, Kumstát, M. Školiak, Gula – T. Višňovský, R. Školiak, Prokop – Lušňák, Zálešák, Mikušovič – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Štepán, F. Novák, J. Jurík

Vo Zvolene sa v prvej tretine nič významné na ľade nedialo. Za zmienku stojí iba Kovářová šanca zblízka v 9. min a nevyužitá možnosť T. Višňovského pri zlom striedaní domácich v 13. min. Zvolenčania nevyužili tri presilovky a po prestávke pykali v oslabení. Po Zálešákovej prihrávke otvoril skóre zblízka Jarolín. Domáci dlho nevedeli nájsť recept na Lakosila, podarilo sa to až Otčenášovi, keď Škoda poslal z uhla puk pred bránku a autor prvého zvolenského gólu na domácom ľade v tejto sezóne dorážal puk pri ľavej žrdi skalického gólmana.

V polovici zápasu mohol dostať Zvolen do vedenia Marek Haščák, Lakosil bol však proti. Domáci útočník sa nakoniec dočkal v 35. min, keď po prihrávke Kovářa spoza brány strelou nad brankárovu lapačku rozvlnil sieť. Zvolenčania strelili hosťom gól do šatne v 40. min. Po vhadzovaní Juríka si Ďaloga nakorčuľoval na modrú čiaru a jeho strela prekvapila Lakosila. Vzápätí mohol zvýšiť ešte Faith, ale hosťujúci brankár svoj tím podržal.

Skaličanom sa podarilo znížiť na začiatku tretej tretiny, keď po strele Jaborníka Kutálek dopravil puk do domácej bránky. Domáci však nezložili zbrane, hrali aktívne a už o dve minúty zvýšil po Faithovom vysunutí Kovář, ktorý vymietol pravý roh Lakosilovej svätyne. Bodku za stretnutím dal Marek Haščák, keď po chybe Skaličanov vo vlastnom pásme efektne zavŕšil strelecký účet. Zvolenčania zaslúžene zvíťazili nad Skalicou, ktorú prestrieľali a v útoku boli aktívnejší.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Bolo to náročné stretnutie. Cením si toto víťazstvo, pretože bolo vydreté. Veľmi ťažko sa narobíme na každý gól, ale dnes nám trošku pomohol aj súper individuálnymi chybami. Dali sme síce 5 gólov, ale zaostávame v koncovke a tiež v premieňaní presiloviek. Máme však mladé mužstvo, ktoré je vývojaschopné, no má aj určité rezervy. Do Vianoc máme čo robiť, aby sme mu dali správnu fazónu.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Čaká nás odteraz veľmi tvrdá práca. Vedeli sme, že to bude náročné, ale v takých zápasoch nemôžeme robiť také chyby. Súperovi blahoželám k víťazstvu. Škoda toho momentu, keď sme dali na 2:3, náš obranca následne urobil chybu, inkasovali sme a to rozhodlo o zápase. Po dvoch neúspešných výsledkoch musíme ďalší zápas zvládnuť tak, aby aj práca mladých chlapcov bola po psychickej stránke lepšia. Bude to náročné, ale verím, že to zvládneme.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:4, 1:0, 0:1)

Góly: 27. Kolarz (Smotrila, Klouda) – 1. Kuľha (Bohunický), 5. Róbert Huna (Kapuš, Richard Huna), 7. A. Nedorost (L. Hudáček, D. Skokan), 13. Kuľha (Hujsa), 58. Frühauf (Demel, Hujsa)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: M. Horský (Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – P. Šefčík, Výleta, 1131 divákov

Žilina: M. Laco (7. Lipovský) – Kolarz, Nádašdi, Milovanovič, Pozník, Ďurkech, Dlouhý, Krčula, Rúfus – J. Kopecký, Klouda, Smotrila – Petruška, Palovčík, Stupka – Kubiš, Hreus, M. Kokavec – Hájnik, M. Horský, Valášek

Slovan: Konrád – Bohunický, J. Kováčik, Frühauf, Turunen, Kántor, Štajnoch, Jendek, Martin Sloboda – Demel, Hujsa, Kuľha – Richard Huna, Kapuš, Róbert Huna – Bakoš, Lipiansky, Vaic – A. Nedorost, L. Hudáček, D. Skokan

Žilinčania po víťazstve v Banskej Bystrici nastúpili do domáceho zápasu s nadšením. To však už po 37 sekundách schladil gólom Kuľha. „Vlci“ sa nevzdávali, mali viac z hry. V 5. min Stupka z pravej strany ohrozil Konráda. Netrvalo dlho a Kuľha zvýšil náskok „belasých“ na 2:0. V 7. min Nedorost pridal tretí gól hostí a v bránke domácich Mareka Laca vystriedal Lipovský. Ten však tiež inkasoval už v 13. min a hostia prvú tretinu vyhrali rozdielom štyroch gólov. V úvode druhej časti bol vylúčený domáci Kolarz, následne Nedorost zo Slovana.

Práve Kolarz po návrate na ľadovú plochu aj trochu so šťastím vsietil v 27. min prvý gól domácich. V 29. min mohol zvýšiť náskok Slovana Vaic, ale šťastena stála na strane Lipovského. V ďalšej desaťminútovke Žilinčania pridali. Mali viac šancí, ale príležitosti nováčika Smotrilu, či Kopeckého a Dlouhého, ktorý mal šancu 30 sek pred koncom druhej tretiny, ostali nevyužité.

V úvode posledného dejstva mali obidva tímy možnosť upraviť skóre pri početnej prevahe, ale ani jeden z nich to nevyužil. V 48. min mohol korigovať výsledok domáci Kopecký, no nepremenil, rovnako ako z protiútoku v ideálnej šanci Slovanista Richard Huna. V 57. min Nádašdi fauloval Libora Hudáčka, ten však nariadené trestné strieľanie nepremenil. V 58. min padol posledný piaty gól Slovana, ktorý však rozhodca Juraj Konc uznal až po dohovore s videorozhodcom.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „Zo zápasu sme boli ustráchaní. Hrali sme bez pohybu a to sa proti kombinačnej hre súpera nemohlo vydariť. Slovan zaskočil náš mladý tím svojimi skúsenosťami hlavne v koncovke. V druhej tretine sme zlepšili pohyb, vytvorili sme si rad príležitostí, ale brankár Konrád ich vychytal. Posledná tretina bola hokejovejšia. Hralo sa z jednej strany na druhú, ale tak, ako sme gól inkasovali, sme ho aj mohli dať.“

Miroslav Miklošovič (asistent tréner Slovana Bratislava): „Som spokojný s výsledkom v prvej tretine, kedy sme mali dobrý pohyb na ľade, dobre sme kombinovali a zakončovali. Pred druhou tretinou sme upozorňovali hráčov, že domáci pridajú. Svojou agresivitou nás dostali pod tlak, ale ustali sme to. V poslednej tretine to bolo vyrovnané. Sme radi, že sa zápas skončil, tak ako sa skončil.“

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Paľov (Macejka), 28. Rumpel (Vantroba), 45. Rumpel (Kútny)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Kolba (B. Bystr.) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P.Grečko – R. Bednár, M. Valach, 2689 divákov

Nitra: Fikrt – Špelda, Rais, König, Fabian, Bučka, Polák, Novák – H. Ručkay, T. Chrenko, S. Saliji – M. Štefanka, Moravec, Spilar – Čaládi, M. Kováčik, M. Slovák – Románek, Uhnák, G. Saliji

B. Bystrica:

Šimonovič – Kolba, Bambúch, Cebák, Cuník, Vizváry, Vantroba, Kubka – M. Hudec, M. Hlinka, J. Sýkora – Bezák, Paľov, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Tománek, Hamrák, Vartovník

Domáci sa do súpera pustili od úvodných minút. Ich tlaku Bystričania odolávali len za cenu faulov a tak sa v prvej tretine viac zapotil gólman B. Bystrice Šimonovič. Všetky pokusy domácich v prvej časti však pokryl. Najväčšiu šancu Nitry nepremenil v 9. minúte Slovák, keď neúspešne dorážal Kováčikovu strelu. Hosťom sa podarilo udrieť v trinástej minúte. Ich prvú presilovku zakončil po Macejkovej prihrávke Paľov a hostia viedli 1:0.

V druhej časti sa šance striedali na oboch stranách. V 28. minúte Vantroba vysunul do brejku Rumpela, ktorý ušiel bývalým spoluhráčom a kľučkou do forhendu zvýšil na 2:0. Krátko na to mohol chybu domácich v strednom pásme potrestať Macejka, Fikrt jeho pokus efektne zmaril.

Aj tretiu tretinu začali domáci náporom. Veľkú šancu nepremenil ich kapitán Kováčik, keď mu Šimonovič chytil bekhendový blafák. Nevyužitú šancu domácich hostia opäť potrestali. V pásme domácich našiel Kútny krížnou prihrávkou Rumpela, ktorý bez prípravy strelil svoj druhý gól v zápase. V 50. minúte Polák našiel Moravca, ktorý síce mal dostatok času, no Šimonovič bol na mieste. Hosťujúci brankár bol naďalej najväčšou prekážkou pre hráčov Nitry. Tí ho do konca zápasu nedokázali ani raz pokoriť a tak sa z cenných troch bodov tešili hostia.

Róbert Pukalovič (tréner Nitry): „Až príliš sme dnes chceli vyhrať. Nitrianska hokejová verejnosť počítala s tým, že po prvých dvoch zápasoch budeme mať šesť bodov. Liga však bude vyrovnanejšia, takže budú aj takéto výsledky. Aj hráči boli ešte na víťaznej vlne, čo sa odzrkadlilo na ich výkone. Dnes nám nebolo súdené dať gól. Musíme sa z toho poučiť my tréneri, no i hráči.

Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): „Musím povedať, že dnes to bola iná Bystrica ako v domácom zápase v utorok. Na stretnutie sme sa dobre pripravili. Hrali sme aktívne, pristupovali sme k súperovým hráčom, a tým sme im dali málo priestoru. Nitru sme nepustili do jej povestného tlaku. Súper sa síce po našich chybách dostal do šancí, no výborne nám zachytal brankár Šimonovič. Dnes sme si zaslúžili zvíťaziť.“

MHC Mountfield Martin – Dukla Trenčín 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)

Góly: 6. Mikula (M. Gálik, Velebný), 12. Uram (Velebný, P. Klepáč), 16. Appel (Trokan), 20. P. Klepáč (Drgoň, M. Beran), 37. Galamboš (A. Novotný, I. Ďatelinka), 40. M. Beran (Uram, Jabrocký), 44. Jabrocký (M. Beran, Uram), 57. Mikula (Gálik, Drgoň) – 17. Ružička (Koložváry, T. Klíma), 21. Melichárek (Pardavý)

Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Martin) a Kollár (Trenčín) obaja na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – M. Korba, Rovenský, 2 480 divákov

Martin: Dzubina – Drgoň, P. Klepáč, Štrach, Hriňa, I. Ďatelinka, A. Novotný, Velebný – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, Mokrejš, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš – Mikula, M. Gálik, Važan

Trenčín: Murín (21. Hiadlovský) – Martin Hlavačka, Turoň, Sekeráš, Trefný, P. Čerešňák, Fatyka, Martin Chovan, E. Bednár – Pardavý, Kollár, Melichárek – Paroulek, Jánoš, Vala – Tybor, T. Klíma, Koložváry – Ružička, P. Kopecký, M. Filo

Obojstranne útočný hokej, hraný vo vysokom tempe, zaujal divákov v prvej tretine. Bližšie k otvoreniu skóre bola v úvode Dukla. Domáci brankár Dzubina sa zapotil už v 4. min, keď Melichárkovu nečakanú strelu zneškodnil vysunutím betónu. O minútu neskôr si na opačnej strane Trokan vylámal zuby na Murínovi. Gólman Dukly však kapituloval v 6. min pri prečíslení Martina, keď Gálik naservíroval puk Mikulovi a ten gólovo odštartoval spoluhráčov. Modrá lavína sa potom čoraz viac dostávala pred Murína, ktorý v 12. min inkasoval druhý gól. Kolmica Velebného našla na červenej čiare číhajúceho Urama a ten po brejku svoj ukážkový blafák premenil – 2:0. Tréner hostí Dušan Gregor si zobral oddychový čas, aby spomalil nápor svojich bývalých zverencov, ale martinský gólostroj sa nezasekol. V16. min Trokan vybojoval puk, potom ho posunul aktívnemu Appelovi a ten sa pred Murínom dobre zorientoval – 3:0. O 69 sekúnd neskôr skorigoval Ružička pre Trenčín hrozivý stav. Turčania si však do kabíny predsa len odniesli trojgólový náskok. Necelú minútu pred prvým klaksónom využili domáci presilovku po strele Klepáča od modrej čiary.

Dukla mala raketový vstup do druhej tretiny, v ktorej za Murína nastúpil Hiadlovský. Tridsaťpäť sekúnd po prvej prestávke sa hostia v presilovke po súhre Pardavého s Melichárkom dostali znovu do hry. Gól pomohol „gregorovcom“, ale na Dzubinu už viac v tomto dejstve nevyzreli. Naopak v 37. min udreli znovu Martinčania, ktorým na využitie početnej výhody stačilo len päť sekúnd. Do listiny strelcov sa zapísal Galamboš, ktorý zmenil smer Novotného strely – 5:2. Skóre druhej časti uzavrel Beran po rýchlom biliarde prvého útoku.

V záverečnej časti dokumentoval pohodu na domácich hokejkách Jabrocký, ktorý v 43. min v presilovke potrestal nedisciplinovanosť hostí – 7:2. Extraligový líder si v závere vychutnával svoj zaslúžený triumf aj bez prvého útoku, ktorý po dobre odvedenej práci poslal tréner Pénzeš skôr do šatne. Gólovú bodku za stretnutím dal v 57. min Mikula – 8:2.

Július Pénzeš (tréner Martina): „Po štvrtkovom zápase s dvadsiatkou sme podali obdivuhodný výkon a dosiahli sme pekné víťazstvo. Klobúk dole pred mužstvom, ktoré vyhralo úplne zaslúžene. Vyšli nám aj presilovky. Súťaž je však dlhá a preto to netreba preceňovať.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Ja sa hanbím, hrali sme zle. Chýbalo nám všetko, systém hry, vôľa, srdiečko, bojovnosť. Nebolo jedného hráča, ktorý by zdvihol pomyselnú zástavu. Martin ma ničím neprekvapil, hral v pohode a podal výborný výkon. Blahoželám domácim k víťazstvu.“

HK Poprad – HC Košice 0:1 po samost. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Gól: rozhod. sam. nájazd Bartoš

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Brath, Milan Novák, 4000 divákov

Poprad: Melicherčík – Kledrowetz, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Kasík, Dubaj, Rapáč – Škovira, Kmiť, Kroták – Drotár, Rataj, Lapšanský – Mlynarovič, Lundberg, Paločko – Mašlonka, Troliga, P. Svitana

Košice: J. Hudáček – Homér, Tabaček, Grman, Šterbák, Šeda, Deyl, Buc, Huba – Vorel, Jenčík, Miklík – Bartoš, Gron, Tomík – Pašek, Kristek, Marcel Haščák – Andrašovský, Frolík, Hričina

Na úvod stretnutia pripravil domáci klub show, počas ktorej moderátor Slavo Jurko predstavil oba tímy a nové posily Kamzíkov na čele s Radoslavom Suchým. Zároveň riaditeľ HK Poprad Tibor Turan slávnostne odovzdal cenu pre najlepšieho obrancu Tatranského pohára Stanislavovi Jasečkovi a dres s číslom 900 kapitánovi „kamzíkov“ Arnemu Krotákovi, pre ktorého bol súboj s Košicami 900. extraligovým zápasom.

Úvod stretnutia bol poznačený hmlou, ktorá nad ľadom zostala po slávnostnom ceremoniáli. Hráči sa v nej nevedeli orientovať, a tak rozhodca Lokšík v 5. minúte prerušil zápas a počkal na jej odstránenie. Súperi sa snažili dostať do tempa, ale v polovici tretiny začala opäť sadať hmla, čo spôsobovalo hráčom problémy vo všetkých herných činnostiach. Brankári mali problémy pri reakciách na strely a diváci prichádzali o pekný športový zážitok, ktorý od tohto východniarskeho derby očakávali. V 15. minúte preto rozhodca po druhýkrát prerušil zápas. Hokej sa rozbehol až v závere prvej časti, keď si prvú vážnejšiu šancu vypracoval jubilant Kroták, zoči-voči Hudáčkovi však neuspel. V 19. minúte mohol otvoriť skóre hosťujúci Andrašovský, keď sa dostal za chrbát domácej obrany, ale na Melicherčíka nevyzrel. V 20. minúte sa neujali ani strely Mlynaroviča a Drotára.

Hokej bez vyložených šancí pokračoval aj v prostrednej časti. V 30. minúte sa strelou i náznakom šarvátky uviedla domácim divákom ďalšia nová posila Švéd Lundberg. Krátko nato hlavný arbiter po tretíkrát prerušil hru kvôli hmle. V tej istej minúte našiel Kledrowetz pred bránkou voľného Škoviru, ktorý však opäť stroskotal na pozornom Hudáčkovi. V 35. minúte sa zápas kvôli hmle po štvrtý krát na chvíľu premenil na verejné korčuľovanie oboch tímov, ktoré sa ju snažili rozohnať. Keď sa opäť začalo hrať „kamzíci“ zvýšili tlak, no domácej obrane ušiel Kristek a brankár Melicherčík musel po druhý krát vytiahnuť bravúrny zákrok.

V úvode tretieho dejstva sa pekným sólom predviedol Tabaček, ktorého zastavil až popradský gólman.

Napriek hustnúcej hmle hra postupne gradovala, až kým nedošlo k piatemu prerušeniu stretnutia v 52. minúte.

Keď svoju akciu nevyužil ani Lapšanský, bezgólový zápas dospel do predĺženia.

Predĺženie ponúklo len dve nebezpečné príležitosti. V úvode Melicherčík kryl jedovatú delovku Vorela a krátko nato v rovnakej pozícii neuspel ani Kristek. V samostatných nájazdoch bol jediným úspešným strelcom kapitán „oceliarov“ Bartoš, ktorý rozhodol o víťazstve hostí.

Ján Jaško (tréner Popradu): „Z hľadiska taktiky bolo stretnutie vedené na vysokej úrovni. Chcel by som v prvom rade vyzdvihnúť divácku kulisu, ktorá v Poprade už dlho nebola. Dúfam, že to vydrží takto aj naďalej. Bolo to nadpriemerné stretnutie s nešťastným koncom pre nás.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Videli sme bojovné, vyrovnané a takticky dobre vedené stretnutie z oboch strán. Bolo jasné, že kto dá gól v normálnej hracej dobe, tak pravdepodobne vyhrá. V trestných strieľaniach sme boli šťastnejší my a odvážame si dva body.“

Viac k osobe Dušan GregorJuraj FaithMarcel HaščákMichal ChovanMilan NovákRichard HunaRóbert HunaTibor Turan