Piatu časť Pirátov Karibiku budú nakrúcať v Austrálii

Piráti z Karibiku
Úlohu kapitána Jacka Sparrowa si zopakuje Johnny Depp. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Piatu časť obľúbenej dobrodružnej série Piráti Karibiku budú nakrúcať v austrálskom štáte Queensland. Tvorcovia snímky, ktorá ponesie názov Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales, získali od predstaviteľov austrálskej vlády stimul vo výške 18,9 milióna dolárov (v prepočte približne 15 miliónov eur).

„Tento film bude najväčšou medzinárodnou hranou snímkou, ktorá vznikla v Austrálii. Upriami pohľady na Austráliu ako na jednu z hlavných filmových destinácií,“ zdôvodnil pridelenie stimulu austrálsky minister pre umenie George Brandis.

„V štáte Queensland sme nakrúcali pred niekoľkými rokmi a mali sme dobré skúsenosti. Teším sa, že sa tam vrátim,“ uviedol producent Jerry Bruckheimer, ktorý stojí za všetkými doterajšími filmami pirátskej série. „S oceánom, plážami, džungľou – Queensland má neuveriteľnú škálu prírodných prostredí, ktoré sa pre nových Pirátov Karibiku hodia,“ povedal tiež známy producent.

Pirati
Foto: SITA/AP

Nakrúcanie filmu Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales by sa malo začať vo februári 2015. O réžiu snímky sa postarajú Joachim Ronning a Espen Sandberg. Úlohu kapitána Jacka Sparrowa si zopakuje Johnny Depp. Mená ostatných hercov a herečiek zatiaľ nezverejnili. Spoločnosť Disney plánuje snímku do amerických kín uviesť 7. júla 2017.

Prvý film série s názvom Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly prišiel do kín v roku 2003. Snímka si vyslúžila päť nominácií na Oscara vrátane kategórie Najlepší herec v hlavnej úlohe, kde mal šancu na zisk prestížneho ocenenia Johnny Depp. Vďaka stvárneniu Jacka Sparrowa si na konto pripísal aj nomináciu na Zlatý glóbus.

V roku 2006 malo premiéru pokračovanie filmu s podnázvom Truhlica mŕtveho muža, ktoré tvorcom prinieslo Oscara za vizuálne efekty a ďalšie tri nominácie na ceny americkej Akadémie filmových umení a vied. Neskôr vznikli filmy Piráti Karibiku: Na konci sveta (2007), ktorý si vyslúžil dve oscarové nominácie, a Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johnny Depp