Aktualizované: Vaultier obhájil olympijské zlato, v druhej polovici finále ustál aj dobiedzanie súperov

Pierre Vaultier
Francúzsky reprezentant Pierre Vaultier sa teší z triumfu v snoubordkrose, v Pjongčangu obhájil zlato zo Soči. Pjongčang, 15. február 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 15. február, 8:50

PJONGČANG 15. februára (WebNoviny.sk) – Francúz Pierre Vaultier obhájil zlato zo Soči 2014 v snoubordkrose mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Prelink

Francúzsky reprezentant bol najrýchlejší už v kvalifikácii. Vaultier vo finále viedol od začiatku až do konca, v druhej polovici trate však na neho nepríjemne dobiedzali Austrálčan Jarryd Hughes a Španiel Regino Hernández.

Striebro napokon získal reprezentant Austrálie, bronz si vyjazdil snoubordista zo Španielska. V snoubordkrose mužov na ZOH 2018 Slovensko nemalo zastúpenie. V tejto disciplíne však v minulosti získal striebro Radoslav Židek na olympiáde v Turíne 2006.

„Mám za sebou náročný deň. Čakal som, že to bude menej vyčerpávajúce,“ zneli prvé slová víťazného Vaultiera pre Olympijský informačný servis. „V semifinále som mal namále, keď som po páde musel rýchlo vstať a pokračovať, napokon som skončil tretí a postúpil do finále. Obhajoba zlata pre mňa znamená veľmi veľa. Už triumf v Soči bol skvelý, získal som ho krátko po zranení. Teraz som však obhájil zlato, preto bude mať táto medaila asi väčšiu hodnotu.“

ZOH 2018 v Pjongčangu

SNOUBORDING

Muži – snoubording – finále: 1. Pierre Vaultier (Fr.), 2. Jarryd Hughes (Aus.), 3. Regino Hernández (Šp.), 4. Nick Baumgartner (USA), 5. Mick Dierdorff (USA), 6. Alex Pullin (Aus.), 7. Alessandro Hämmerle (Rak.), 8. Martin Nörl (Nem.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pierre VaultierRadoslav Židek