Piešťany deklasovali Zvolen a vyrovnali stav série

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany
Milan Jurík (vľavo) z HKM Zvolen a Tomáš Tomek (uprostred dole) z ŠHK 37 Piešťany počas semifinále play-off zápasu Tipsport extraligy medzi HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany. Zvolen, 22. marec 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

PIEŠŤANY 27. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany v stredu na rozdiel od utorka využili výhodu domáceho prostredia, zvíťazili nad hráčmi HKm Zvolen vysoko 6:1 a vyrovnali tým stav série semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na 2:2.

Piešťanci položili základ svojho úspechu už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 2:0.

Hostia síce v druhej časti dosiahli kontaktný gól, ale do kabín opäť išli s dvojgólovým mankom a tretie dejstvo prinieslo už len tri presné zásahy domácich.

Piaty zápas je na programe v sobotu 30. marca o 18.00 h vo Zvolene. Hrá sa na 4 víťazstvá, takže rozhodnutie padne najskôr v pondelok 1. apríla v Piešťanoch. V prípade siedmeho duelu by mal v stredu 3. apríla domáce prostredie víťaz základnej časti Zvolen. V druhom semifinále súperia HC Košice – HK Nitra (zatiaľ 1:1 na zápasy).

Slovnaft play-off Tipsport extraligy – semifinále – 4. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany – HKm Zvolen 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) – stav série: 2:2

Góly: 2. H. Ručkay (Peško, J. Ručkay), 20. S. Saliji (T. Melichárek), 35. Mertel (Haring, Drgoň), 41. V. Nemec (S. Saliji, Bučka), 52. Stupka (Haring), 59. T. Melichárek (V. Nemec, S. Saliji) – 25. L. Jurík (Michal Chovan)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš – P. Šefčík, Valach, 3060 divákov

Piešťany: Tomek – Brňák, Bučka, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, A. Kolník – S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek – H. Ručkay, Peško, J. Ručkay – Chylo, Mertel, Stupka – Šišovský, M. Toman, Haring – F. Hudec

Zvolen: Šimko – L. Čierny, Juraško, Hertl, Hraško, J. Mucha, Pichnarčík, Novajovský, Mahdalík – Kalla, Brabenec, Podkonický – P. Zuzin, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, M. Jurík, Čurilla – Puliš, L. Zuzin, Martin Ďaloga

Milan Klement (tréner Piešťan): „Včerajší zápas sme hodili za hlavu, v kabíne sme si ráno povedali, že sa k nemu nebudeme vracať. Ani v treťom semifinálovom zápase sme doma nehrali zle, ale kým včera sme šance nepremenili, dnes sa nám to darilo. Sme spokojní, že sme vyrovnali sériu a všetko je zas otvorené. Do Zvolena ideme zabojovať.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Ani nemám príliš čo hodnotiť, náš výkon bol veľmi zlý. Dnes sa ukázalo, že srdce bolo na piešťanskej strane, a to rozhodlo. Domáci ukázali, ako sa bojuje o ´život´. K víťazstvu ich naštartoval úvodný gól po našej chybe a nám sa nepodarilo vrátiť sa do zápasu. Niektorí hráči dnes nepodali optimálny výkon.“

Druhý semifinálový zápas

Štvrté semifinálové stretnutie začali vynikajúco domáci „havrani“, keď už v polovici 2. min H.

Ručkayom nahodený puk od modrej čiary napokon prešiel až za bránkovú čiaru.

Hostia zostali zaskočení a ich brankára postupne ohrozili Šišovský, J. Ručkay a Saliji. Až v 10. min vyskúšal pozornosť Tomeka na druhej strane M. Jurík.

Od 11. min hrali Piešťany presilovku, ale nepodarilo sa im zvýšiť vedenie. Na 2:0 sa posunuli až v záverečnej minúte prvej tretiny, keď si Saliji poradil s obranou Zvolena a zo strednej vzdialenosti skóroval.

Na začiatku druhej časti hrali domáci v oslabení o Peška, ale hosťom sa nepodarilo streliť kontaktný gól. Jediný, kto ohrozil Tomeka, bol Čierny bombou od modrej čiary.

Onedlho – v 25. min – však putoval na trestnú lavicu domáci Bučka a túto presilovku už Zvolen využil, keď sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval L. Jurík a pohodlne skóroval. V 30 min. využil zaváhanie Ďalogu v strednom pásme Nemec, ale jeho strela spoza obrancu neprekvapila Šimka.

V 33. min vykorčuľoval z trestnej lavice Brňák a dostal sa do šance, opečiatkoval ľavú žŕdku bránky hostí. O chvíľu sa Easton aréna rozburácala, keď Haring s Mertelom prečíslili hostí a druhý menovaný strelou bez prípravy upravil na 3:1.

Na začiatku tretej tretiny hrali Piešťany presilovku, po 59 sekundách ju aj využili. Najskôr však hlavný rozhodca telefonoval s videorozhodcom – až potom uznal gól na 4:1, strelcom bol Nemec.

Zvolenčania vrhli všetko do útuku, ale domáci pozorne bránili už stredné pásmo. V 52. min rozjasal divákov Stupka, keď si nakorčuľoval pred Šimka a premenil presnú prihrávku od Haringa – 5:1. Šiesty gól Piešťan padol dve minúty pred koncom, autorom bol Melichárek.