Piešťany sa nepresadili cez bojovných mladíkov ´dvadsiatky´

HK Orange 20
HK Orange 20 Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – V Tipsport extralige bol vo štvrtok na programe vložený zápas 15. kola. ŠHK 37 Piešťany privítali na svojom ľade HK Orange 20.

Domáci „havrani“ od začiatku zatlačili mladíkov do ich obranného pásma a prvú gólovú príležitosť mal v 4. min Stupka, ale Sabol zneškodnil jeho nájazd. O dve minúty neskôr sa rútil na bránku hostí Haring, no bekhendová strela mu príliš nevyšla. O ďalšie dve minúty bol pred bránkou voľný Melichárek, no puk nepretlačil za bránkovú čiaru. Domáci sa ujali vedenia v 11. min, keď v presilovke Škadra pálil od modrej čiary a Lušňák je pokus tečoval za Sabola –

Hneď v úvode II. tretiny vyskúšali pozornosť Sabola domáci Saliji aj Melichárek. Mladíkom z reprezentačného výberu sa podarilo vyrovnať v 29. min, keď Rzavský využil presilovú hru. Do vedenia sa hostia dostali v 38. min krásnym gólom Kolenu, ktorý z kruhov trafil puk do horného rohu piešťanskej bránky.

V 42. min mohol vyrovnať Bartánus, ale trafil len gólmana hostí. Hráči Piešťan v ďalšom priebehu strieľali aj z diaľky, ale nevedeli sa presadiť cez bojovných mladíkov. V 50. min mal ďalšiu šancu Bartánus, ale Sabol si pokryl priestor pri pravej žŕdke. Domácim v závere nepomohla ani hra bez brankára.

ŠHK 37 Piešťany – HK Orange 20 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Lušňák (Škadra, M. Bartánus) – 29. Rzavský (Horanský, R. Gašpar ml.), 38. Kolena (Šimun, Tibenský)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Brath, Šefčík, 973 divákov

Piešťany: J. Ondrejka – Bučka, Drgoň, Brňák, Valábik, Škadra, Biro, Cuník, A. Hruška – V. Nemec, Melichárek, S. Saliji – Haring, Lelkeš, J. Ručkay – M. Bartánus, Mišura, Lušňák – Toman, Holovič, Stupka

Orange 20: R. Sabol – E. Černák, Valjent, Gachulinec, Luža, Dinda, Predajniansky, Rusina, Bačik – Tibenský, Kolena, Šimun – Rzavský, R. Gašpar ml., Horanský – P. Koyš, Dominik Rehák, K. Horvát – Schroner, Mlynčár, Skalický

Milan Klement (tréner Piešťan): „Z pohľadu hry sme na tom boli určite lepšie ako súper. Naša hra v útočnom pásme bola bezzubá a z toho rezultuje aj výsledok. Okrem toho sme urobili chybu pri striedaní, za ktorú sme zaplatili. Neboli sme schopní dať vyrovnávajúci gól a na konci stretnutia hral súper veľmi rozumne.“

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Veľmi ma teší, že sme dokázali zopakovať dobrý výkon z Trenčína a že sme dosiahli takýto výsledok. Priebeh hry sa pre nás vyvíjal priaznivo, pretože sme udržali Piešťany vo vyrovnanom skóre, čo nám veľmi psychicky pomohlo. Musím povedať, že ‚dvadsiatka‘ ešte dvakrát po sebe nikdy nevyhrala a to chlapcov veľmi motivovalo. Hrali sme jednoducho, v závere sme sa snažili brániť a bojovať. Sme vďační za takéto stretnutia, lebo nás posúvajú vpred.“