Piešťany sa stali víťazom I. hokejovej ligy

Bez názvu
ŠHK 37 Piešťany Foto: SITA/Miroslav Dibák

PIEŠŤANY 13. marca (WEBNOVINY) – Víťazom I. hokejovej ligy sa stal ŠHK 37 Piešťany, ktorý na domácom ľade v rozhodujúcom siedmom zápase finále play-off vyhral hladko nad Prešovom 6:2. Domáci tím sa v baráži o účasť v Slovnaft extralige 2010/11 stretne s desiatym tímom najvyššej súťaže Žilinou. Piešťany viedli už v 6. minúte 3:0 a o osude súboja bolo definitívne rozhodnuté po druhej tretine, keď svietilo na ukazovateli skóre 6:0. Prešov v záverečnej tretine strelil dva góly, ale na akýkoľvek zvrat už bolo príliš neskoro.

Výsledok – sobota – finále play-off I. hokejovej ligy (hralo sa na štyri víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany – HC Prešov 07 6:2 (3:0, 3:0, 0:2) – konečný stav série 4:3

Góly: 2. Beňa (Peško), 3. Kalafút (Mikušovič), 6. Peško (Beňa), 24. Mikušovič (Učeň), 33. Bučka (Konečný), 36. Mucha (Učeň, Mikušovič) – 52. Šimka (Brincko, Caban), 55. Zavacký (Troliga, Novák)

Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Tvrdoň, Horínek, 2401 divákov