Aktualizované: Pištej a Balážová siahali na medailu na európskych hrách v Minsku

Ľubomír Pištej
Ľubomír Pištej. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.
  • aktualizované 25. júna 20:17

MINSK 25. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pištej a Barbora Balážová boli v utorok na II. európskych hrách v bieloruskom Minsku blízko cenného kovu.

Od medailového úspechu ich delilo jediné víťazstvo, na ktoré mali dva pokusy – v semifinále a potom v stretnutí o konečné umiestnenie.

Víťazi získali olympijskú miestenku

Najvyššie nasadený slovenský pár v utorok neuspel ani v jednom z dvoch rozhodujúcich duelov o cenný kov a nevybojoval si ani olympijskú miestenku určenú pre celkových víťazov.

Slováci najskôr v semifinále podľahli nemeckým trojkám „pavúka“ a bronzovým medailistom v mixe z nedávnych MS v Budapešti Patrickovi Franziskovi a Petrisse Soljovej 1:3 na sety (-6, 6, -11, -4), pričom v treťom dejstve premrhali vedenie 7:2 a 9:5.

Pištej s Balážovou neuspeli ani v popoludňajšom súboji o bronz proti francúzskemu duu Tristan Flore, Laura Gasnierová, ktorému podľahli 1:3 (6, -11, -8, -6) a neodplatili mu marcovú prehru rovnakým pomerom z turnaja ITTF World Tour Platinum Qatar Open v Dauhe.

Kľúčové pre ďalší vývoj sa ukázalo, keď zverenci trénera SR Jaromíra Truksu nevyžili v druhom sete tri setbaly za stavu 10:8 a 11:10.

Wang Jang siahal na semifinále

Stolný tenista Wang Jang bol blízko k postupu do bojov o medaily vo dvojhre. Vo štvrťfinálovom stretnutí proti Jonathanovi Grothovi z Dánska síce neuspel v úvodom dejstve, ale získal ďalšie tri. Sľubné vedenie 3:1 však nezužitkoval na prienik do semifinále. Piaty set prehral v koncovke, keď za stavu 10:8 nevyužil dva mečbaly.

V ďalších dvoch už čínsky rodák so slovenským občianstvom (hoci mal v rozhodujúcom dejstve náskok 7:4, pozn.) nestačil na svojho súpera, ktorý sa tešil z víťazstva 4:3 (9, -7, -12, -10, 10, 3, 7). Wang nenapodobnil svojich reprezentačných kolegov Ľubomíra Pišteja s Barborou Balážovou, ktorý sa v mixe dostali medzi štyri najlepšie páry.

„Myslím si, že dnes som hral veľmi dobre, išlo to podľa plánu, ale potom som začal robiť chyby. Asi som už príliš myslel na semifinále a finále. V piatom sete som mohol rozhodnúť. Ešte aj v záverečnom dejstve som mal náskok 7:4, no nevyšlo to. Teraz sa mi o tom ťažko hovorí. Je to škoda,“ citovala stránka olympic.sk sklamaného Wanga.