Pištoľník Crittenton nesmie v noci vychádzať z domu

Javaris critteton
Bývalého basketbalistu Javarisa Crtittetona monitoruje 24 hodín denne zariadenie pripevnené na jeho členku. Foto: SITA/AP Chuck Burton

ATLANTA 7. októbra (WEBNOVINY) – Bývalý basketbalista Javaris Crittenton, ktorý je obžalovaný z vraždy 22-ročnej matky štyroch detí a gangsterských metód, nesmie až do vynesenia rozsudku na noc opúšťať svoje bydlisko.

Zákaz vychádzok medzi 19.00 a 7.00 h mu uložila sudkyňa, pohyb exrozohrávača navyše 24 hodín monitoruje zariadenie pripevnené na jeho členku. Môže za to údajné hráčovo zastrašovanie žalobcu.

Crittenton spolu s bratancom Douglasom Gamblem vraj v Atlante spôsobili smrť ženy a pokúsili sa o vraždu muža.

Julian Jonesová sa v auguste 2011 stala obeťou streľby, guľka ju zasiahla do nohy a pri operácii zomrela. Podľa žalobcu okresu Fulton bol incident odvetou a Crittenton útočil na osobu, ktorá ho okradla.

Dvadsaťpäťročného Crittentona draftovali Los Angeles Lakers v roku 2007. V NBA mu dali príležitosť Memphis a Washington, zahral si aj v čínskom klube Če-ťiang Lions.

Na Vianoce 2009 tasil pištoľ priamo v šatni Wizards, keď si vybavoval účty z kartovej hry so spoluhráčom Arenasom. Dostal ročnú skúšobnú dobu a do konca sezóny ho suspendovali. V NBA nastúpil na 113 stretnutí s priemerom 5,3.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Javaris Crittenton