Pivo a slad dosiahli v minulom roku najlepšie zisky, narástol aj objem potravinárskej výroby

Pivo
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

BRATISLAVA 29. augusta (WebNoviny.sk) – V potravinárskom priemysle sa v minulom roku darilo najviac výrobe piva a sladu. Za minulý rok dosiahol tento sektor kladný hospodársky výsledok v hodnote 44 miliónov eur.

Celkovo dosiahol vlani podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR potravinársky priemysel na Slovensku zisk pred zdanením vo výške 172,3 milióna eur. Vyplýva to zo Správy o poľnohospodárstve a potravinárstve v SR za rok 2016, ktorú vypracovalo ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Okrem produkcie piva a sladu významnejší zisk zaznamenala tiež výroba pečiva a múčnych výrobkov, a to na úrovni 22 miliónov eur. Segment výroby nealkoholických nápojov dosiahol zisk 14 miliónov eur, sektor produkcie vína v minulom roku evidoval zisk 12 miliónov eur a výroba kakaa, čokolády a cukroviniek dosiahla zisk 11 miliónov eur.

Objem výroby potravinárskych výrobkov sa medziročne zvýšil o 2,3 % na sumu 3,93 miliardy eur. Prispela k tomu najmä vyššia výroba pečiva a múčnych výrobkov, ktorých podiel dosiahol 20 %, spracovanie a konzervovania mäsa a mäsových produktov s podielom 14,7 %, a taktiež výroba piva a sladu s podielom 7,5 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom