Do Pjongčangu poletia okrem Vlhovej a Velez-Zuzulovej aj obaja Žampovci a Moravčíková

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Piati športovci budú reprezentovať Slovensko v zjazdovom lyžovaní na blížiacich sa zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu (9.- 25. 2.).

Úsek alpských disciplín

Trojicu žien tvoria Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová a Soňa Moravčíková, medzi mužmi sa predstavia bratia Adam a Andreas Žampovci. Túto nomináciu Úseku alpských disciplín v duchu pridelenej kvóty 5 miest (3+2) od Medzinárodného olympijského výboru stredu schválilo predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie.

„V rámci prerozdelenia neobsadených kvót inými krajinami ešte do zajtrajšieho dňa bojujeme o ďalšie miesto. Šancu preto majú aj náhradníci Matej Falat alebo Barbara Kantorová. Potvrdili nám tiež, že sme sa kvalifikovali na tímovú súťaž na olympijských hrách,“ informovala agentúru SITA sekretárka ÚAD Darina Kubeková.

Samostatne vystavené letenky

Rovnako dodala, že s výpravou športovcov za ÚAD SLA pocestuje 14 členov realizačných tímov, vedúceho výpravy zjazdári mať nebudú. Za vedúceho celého tímu SLA predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie určilo Michala Maláka z bežeckého úseku SLA.

„Čo sa týka odletov do Kórejskej republiky, nie je to tak, že zjazdári letia spolu. Každá skupina má samostatne vystavené letenky. Na sľube olympionikov u prezidenta 30. januára nebude nikto z nominovaných zjazdárov. Majú vtedy ešte nabitý program a nikto z nich fyzicky nebude v Bratislave,“ dodala Kubeková. „Na sľub nepôjdem, budem v tom čase určite trénovať,“ potvrdila Velez-Zuzulová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaBarbara KantorováMatej FalatPetra VlhováSoňa MoravčíkováVeronika Velez-Zuzulová