Plánujete cestu na Jamajku? Nezabudnite na negatívny test a vopred sa zaregistrovať

Koronavírus, cestovanie, letisko
Nemci môžu po mesiacoch lockdownu konečne vycestovať do zahraničia. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Všetci cestujúci prichádzajúci na Jamajku sú povinní predložiť negatívny test na ochorenie COVID-19, ktorý nesmie byť starší viac ako 72 hodín. Každý cestujúci je tiež povinný získať predbežnú autorizáciu a zaregistrovať sa na stránke www.visitjamaica.com/travelauthorization/.

Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke. Všetkým cestujúcim sa po prílete meria telesná teplota a absolvujú krátky rozhovor o zdravotnom stave so zdravotníkom.

Potrebná je včasná registrácia

Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, je potrebné sa registrovať maximálne päť dní a minimálne dva pracovné dni pred plánovaným príchodom na Jamajku. MZVEZ SR zároveň upozorňuje, že proces môže trvať od niekoľkých minút do 48 hodín. Obchodní cestujúci sú povinní predložiť negatívny COVID-19 test nie starší ako desať dní a podrobiť sa rýchlemu testu na letisku, ktorí si hradia.

Viac o téme: Koronavírus

Až do oznámenia výsledku testu sú povinní zostať v karanténe. Osoby s trvalým pobytom na Jamajke a cestujúci navštevujúci rodinu a známych môžu byť testovaní na letisku a po príchode sú povinní zostať 14 dní v domácej karanténe.

Turisti môžu byť testovaní na letisku

Turisti môžu byť testovaní na letisku, na výsledky testu môžu počkať v ubytovacom zariadení. V prípade pozitívneho výsledku budú izolovaní v rekreačných zariadeniach alebo vládnych zdravotníckych zariadeniach.

„Turisti, ktorí sú ubytovaní v zariadeniach nachádzajúcich sa v takzvanej bezpečnej zóne nemusia podstúpiť 14 dňovú karanténu. Turisti, ktorí sa ubytujú v takzvanej rizikovej zóne môžu byť testovaní na letisku a budú musieť podstúpiť 14-dňovú karanténu,“ upozorňuje rezort diplomacie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR