Platforma Alfa vo vnútri KDH sa mení na OZ Alfa Slovensko

Prochazka
Poslanec NR SR za stranu KDH Radoslav Procházka naTB po zasadnutí Rady Kresťanskodemokratického hnutia v Skalici, na ktorej predstavil novú platformu. Skalica, 20. október 2012. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) – Programová platforma Alfa sa mení na občianske združenie Alfa Slovensko.

Združenie je založené, na jeho formálny vznik je však potrebná ešte registrácia na ministerstve vnútra. V januári predstavíme aj prvú správnu radu a ďalšie aktivity,“ povedal pre agentúru SITA zakladateľ Alfy Radoslav Procházka.

Pri príležitosti nového štartu usporiadala Alfa večierok, na ktorom sa zúčastnilo približne 130 hostí a ktorého súčasťou bola dobročinná aukcia výtvarných diel. Bez nároku na akúkoľvek odmenu doň prispeli viacerí významní slovenskí výtvarníci, napríklad Viktor Hulík, Marek Ormandík a Slávka Brezinová.

Chceli sme okrem príjemnej socializácie aj niekomu konkrétne pomôcť. Podarilo sa oboje a každé jedno euro z tých 5 350, ktoré sme vyzbierali, pôjde ľuďom, ktorí prevádzkujú funkčný program podpory vzdelávania detí zo sociálne rizikového prostredia,“ vysvetlil Procházka.

Na stretnutí bolo prítomných viacero predstaviteľov samosprávy. Podľa Procházku to nebolo náhodou.

Podľa nás je praktická skúsenosť ľudí z komunálneho prostredia nedocenená a my jej chceme dať väčší priestor na uplatnenie aj na celoštátnej úrovni. Hlavnou témou pre najbližšie mesiace je pre nás práve nové riešenie vzťahu medzi štátom a samosprávou, a účasť starostov a primátorov na jeho príprave je nevyhnutná,“ uzavrel Radoslav Procházka.

Programovú platformu Alfa vo vnútri Kresťanskodemokratického hnutia predstavil Procházka na rokovaní Rady KDH v Skalici 20. októbra. Alfa je podľa neho odpoveďou na súčasný stav Slovenska a na súčasný stav KDH a pravice. Prvoradou ambíciou Procházku je presvedčiť pre svoj program ľudí v KDH a získať tak mandát na jeho presadzovanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Procházka