Platy zamestnancov Rooseveltovej nemocnice sa meniť nebudú aj napriek zvýšeným príplatkom

Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta, Banská Bystrica
Areál Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Foto: SITA/Jakub Julény.

BANSKÁ BYSTRICA 6. mája (WebNoviny.sk) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta Banská Bystrica zvýšené príplatky za prácu v noci, v sobotu a v nedeľu od mája neovplyvnia mzdy.

Platná kolektívna zmluva

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, príplatky majú už od začiatku roka upravené v kolektívnej zmluve.

„Od 1. januára máme platnú kolektívnu zmluvu, v ktorej máme dohodnutú takú výšku príplatku za prácu v noci a prácu počas víkendov, ktorá sa rovná výške upravenej v zákonníku práce od 1. mája,“ uviedla hovorkyňa s tým, že príplatky sa u nich od mája meniť nebudú.

Banskobystrická Rooseveltova nemocnica patrí medzi najväčších zamestnávateľov v Banskobystrickom kraji. Ku koncu marca v nej pracovalo 2 307 zamestnancov, z ktorých bolo 407 lekárov a 791 sestier.

Štátna príspevková organizácia

Od roku 1995 funguje ako štátna príspevková zdravotnícka organizácia, pričom poskytuje zdravotnú starostlivosť na úrovni lôžkovej, ambulantnej a spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek.

Od roku 2004 je nemocnica fakultnou nemocnicou a druhou najväčšou vzdelávacou základňou Slovenskej zdravotníckej univerzity.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica